enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yalıkavak Dirmil Mahallesi Sakinleri 8 Yıldır 3 Kasis Yaptıramadılar

Yalıkavak’ın Dirmil mahallesi sakinleri 8 yıldır mahallelerine 3 kasis yapılması için mücadele veriyor.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Dirmil Mahallesi Şendoğan Caddesi üzerinde araçların süratli seyretmesinden dolayı yaşanan trafik kazaları, mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde bir restoran valesine otomobil çarpması sonucu yaralandığı bölgede yaşayan mahalle sakinleri, cadde üzerine 3 tane hız kesici kasis yapılmasını istedi.

Bugün cadde üzerinde toplanan mahalleli bir basın açıklaması yaparak tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: “Biz bu mahalle sakinleri ve esnaflar olarak bir derdimiz var. Burası Gökçebel sahili, güzel bir yerde yaşıyoruz ama bu bizim can korkumuzu gidermiyor. Bir can korkusu içerisindeyiz. Bu yol, iki tane yokuşun ortasındaki düz bir yol. Yokuştan inen maalesef hız sınırına uymuyor. Burası gece gündüz çalışan bir yol. Burada yoğun bir trafik var. Hepimiz birbirimizi ikaz ederek karşı tarafa geçiyoruz. Burada restoranda çalışanlar, müşterilerine ‘aman dikkat edin’ diye göbekleri çatlıyor. Burada basit bir talebimiz var; sürati 30 -40 kilometreye düşürecek fiziki önlem alınması. Verdiğimiz dilekçeler, 2012 yılında her makama verdiğimiz dilekçelerden 4 yıl sonra, 2016 yılında 2 levha asıldı. 50 kilometre hız levhası asıldı, bir de yaya geçidi levhası konuldu. Dolayısıyla 2016 yılında pes ettik ama ondan sonra olan kazalar var. Burada 2 tane araba denize uçtu, çünkü süratle virajı dönemedi. Bir sürü yaralanmalı kaza oldu. Burada kedi köpekler kazada öldü. 10 gün önce de restoranda çalışan valeye araç çarptı. Allah’tan ölmedi. Ama bu yarın olmayacak anlamına gelmez. Dolayısıyla bütün ricamız, bizi yönetenlerin buraya fiziki önlem koyması.”

Hande Peker adlı bölge sakini, başka caddelerde hız önleyici kasislerin olmasına rağmen Şendoğan Caddesi’ne ısrarla yapılmadığını ifade ederek yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.