enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde Açılıyor

Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde Açılıyor

Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif sergisi 2 Ekim 2020 Cuma günü Oasis Sanat Galerisi’nde açılıyor. 23 Ekim 2020’e kadar açık kalacak olan sergide, Mine Arasan’ın sanat yaşamı boyunca ürettiği birçok eseri yer alacak.

Bodrum Gündem Haber

Özellikle mor, şeker pembesi ve turkuaz renkleri ile kendine özgü bir tarz yaratan Mine Arasan dünden bu güne birçok eserinin yer aldığı Zamanı durduran ressam Mine Arasan Retrospektif sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde 2 Ekim 2020 Cuma günü sanatseverler ile buluşuyor.

Mine Arasan adeta renkler ve desenler ile dans ediyor.

Duygularını renkler, balık, kedi, güneş ve deniz desenleri ile dışa yansıtan Mine Arasan çok çalışan ve çok üreten bir sanatçı. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencisi olan sanatçı Eyüboğlu gibi taş, tahta ve cam gibi birçok objeyi üzerine işlediği kendine özgü renkler ve desenler ile muhteşem eserlere dönüştürüyor.

Yaşam boyu sanat…

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni (Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) bitirdikten sonra altı yıl reklam sektöründe çalışan Mine Arasan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi başta olmak üzere 2001 Sanat Galerisi – Gül Mine Sanat Merkezi – Bakırköy Belediyesinin Sanat Danışmanlıklarını yaptı. Sanat fuarlarına, festivallere, çalıştaylara katıldı. Kitap kapaklarında eserleri ve şiir kitaplarında desenleri kullanıldı. Yerel gazetelerdeki köşesinde sevgi ve sanat yazıları yazdı. Türkiye genelinde, hastanelerin çocuk polikliniklerine çocuklarla duvar resimleri yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında 67 kişisel, yüzlerce karma sergiler gerçekleştirdi.

Mine Arasan Retrospektif Sergisi Pazartesi günleri dışında her gün sabah saat 11:00’den akşam saat 19:00’a kadar gezilebilecek.

Mine Arasan Kimdir?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni (Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) bitirdi. Altı yıl reklamcılık sektöründe çalıştı. Basın Müzesi – 2001 Sanat Galerisi – Gül Mine Sanat Merkezi – Bakırköy Belediyesinin Sanat Danışmanlıklarını yaptı. Bunun yanı sıra, resim – gravür – seramik atölyelerinde yetişkinlerle ve çocuklarla çalışmalar yaptı. Sanat fuarlarına, festivallere, çalıştaylara katıldı. Kitap kapaklarında eserleri ve şiir kitaplarında desenleri kullanıldı. Yerel gazetelerdeki köşesinde sevgi ve sanat yazıları yazdı. Türkiye genelinde, hastanelerin çocuk polikliniklerine çocuklarla duvar resimleri yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında 67 kişisel, yüzlerce karma sergiler gerçekleştirdi.

Aldığı ödüllerden bazıları; Bilimsel eserler ve İsviçre’nin Rotavizyon Yayın Evleri İllüstrasyan Resim Yarışması Jüri Özel Ödülü. Tekel Resim Yarışması 3. Ödülü. Uluslararası Margarita Ödülü Ex-libris Bienali Başarı Ödülü. İtalya Ortona Ex-Musicis Yarışması 3. Ödülü. Mevlana Barış Ödülü. Yeşil Marmara Gazetesi Yılın Sanatçısı Ödülü. Truva Kültür Sanat Yılın Sanatçısı Ödülü ve pek çok teşekkür plaketleri.

Kişisel sergilerden bazıları; Kazım Taşken sanat galerisi – 15. Uluslararası İstanbul festivali retrospektif sergisi – Fransız Kültür Merkezi – Toprak Bank Sanat Galerisi – İlhan Sanat Galerisi – Galeri Oda – Galeri Ares . İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Sanat Galerisi – Tatbiki Sanat Galerisi – Durak İst. İstanbul ve Ankara Sergileri. Hannover – Köln – Berlin – Zürih Başkonsolosluk Sanat Galerileri. Dibeklihan – Babylon – İdart – Yeşil Galeri – Midtown – Mor Sanat Bodrum sergileri.

Karma sergilerden bazıları; Devlet Resim ve Heykel Yarışmalı Sergi Ankara – DYO yarışmalı sergi – Atatürk Kültür Merkezi – Habitat 2 sergisi – Türkiye iş Bankası Özgün Baskı Yarışmalı Sergi – Türk Ex-Libris Sanatçıları Sergisi Galeri Eralov Roma – Uluslararası Nazım Hikmet Özgün Baskı Yarışmalı Sergi Arkeoloji Müzesi – İzmir Resim Heykel Müzesi. Şanlıurfa – Trabzon Kültür Merkezi. Özgün Baskı Yarışmalı Sergi Almare İtalya. Ex-Musicis Ortona. 3. Bianel Ex-Libris Sergisi İtalya. Jokey Klüp Yarışmalı Sergi. Tisva Sanat Bienali Ankara. Pera Sanat Galerisi. Cemal Reşit Rey İstanbul. Kadın – Sanat Festivali İstanbul. Trafo Bodrum – Sakıp Sabancı Kültür Merkezi – Bodrum Art Sergisi Midilli Yunanistan.

Uluslararası Plastik Sanatlar – Ex-Libris – Koleksiyon Klup Üyesidir. Mine Arasan’ın Hayatı Gülümseten Sanatçı İsimli Sanat Kataloğu, Çizgiden Söze – Aşk Yüreğime Dokundu – İmzamı Seni Seviyorum’a Attım İsimli Desen ve Şiir Kitapları yayımlandı.

Sanatçı çalışmalarını “ Gümüşlük Mine Arasan Sanatevi”nde sürdürmekdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.