enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tüm Emekli-Sen’e kapatma davası açıldı

Tüm Emekli-Sen’e kapatma davası açıldı

Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren Tüm Emekli-Sen’e kapatma davası açıldı. Tüm Emekliler Sendikası Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada “Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır…” ifadeleri yer aldı…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren, mahkeme kararıyla kütük sıra numarasını da alan Tüm Emekliler Sendikasına kapatma davası açılmasına isyan eden Tüm Emekli-Sen Bodrum Temsilcisi Nuri Alkoç da görüşlerini şu şekilde dile getirdi; “Emek, barış, demokrasi, eşitlik diyen herkesi ve bu anlamda bu uğurda mücadele eden kurumlar (TTB, TBB, TMMOB, DİSK, KESK) “terörist”, “vatan haini”, “zillet” vb. şekilde itham eden siyasi iktidar hukuksuz uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Kendi üyelerinin ve 13 milyon emeklinin ekonomik ve sosyal haklarını korumak ve genişletmek amacıyla kurulan sendikamız Tüm Emekli-Sen’i kapatma davası açtı. Siyasi iktidar kendine dikensiz gül bahçesi yaratmak için her türlü kanunsuzluğa, hukuksuzluğa ve yolsuzluğa başvurmakta sakınca görmemektedir. Ama başaramayacaklar…”

Tüm Emekli-Sen Bodrum Temsilcisi Nuri Alkoç Tüm Emekli-Sen Genel Merkezi tarafından yayınlanan basın açıklamasını da kamuoyu ile paylaştı. Oldukça sert ifadelerin de yer aldığı basın açıklamasının tam metni şu şekilde;

“Basına Kamuoyuna

Bugün ülkemizdeki hukuksuzluğa bir yenisi daha ekleniyor.

Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren, mahkeme kararıyla kütük sıra numarasını alan sendikamız Tüm Emekliler Sendikasına kapatma davası açılıyor.

Kuruluşu, faaliyetleri, örgütlenmesi Türkiye’nin de taraf olup imzaladığı, dolayısıyla yasa hükmünde olan uluslararası sözleşmelerle anayasal güvence altına alınmış, kapatılmak istenen sendikaların lehine sonuçlanmış sayısız mahkeme kararları olmasına rağmen, Ankara Valiliği hukuk tanımaz anti demokratik bir yaklaşımla dava açıyor.

Biz sendika olarak bu davanın hukuksuz olduğunu, yasalara aykırı olduğunu biliyoruz.

Biliyoruz ki,

Bu dava Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır.

Barış isteyen, kardeşlik isteyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir.

Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler.

Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz.

Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz.

Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen hak alma ve emek demokrasi barış mücadelesine her şart altında devam edecektir.

30 Eylül 2020

Tüm Emekli Sen Kapatılamaz

Yaşasın Tüm Emekli Sen

 

Tüm Emekliler Sendikası Merkez Yürütme Kurulu”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.