Bodrum Gündem

Denizimiz alarga çöplüğüne döndü

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Bodrum’un pandemi döneminde bile en popüler tatil bölgesi olduğunu söyleyen Başkan Aras, esnafa “Bu olumlu algıyı koruyalım, faydaya dönüştürelim” diyerek hanutçuluk, işgaliye ve yüksek fiyat uyarısında bulundu.

Bodrum Gündem Haber

Kumbahçe Cafe’de düzenlenen kahvaltıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu ile Önder Batmaz, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Halil Karahan, Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran, belediye meclis üyeleri ve kumbahçe mahallesi esnafı katıldı. Yapılan kahvaltının ardından Başkan Aras esnafla sohbet etti. Toplantıda pandemi gölgesinde geçen turim sezonu, bölgenin aydınlatma, otopark, hanutçuluk, gürültü ve görüntü kirliliği gibi sorunları ele alındı.

Bodrum’da otel işletmelerinin ve denizcilerin pandemi dolayısıyla ciddi zararlara uğradığını ve sıkıntı yaşadığını anlatan Başkan Aras, buna rağmen tatil ve turizm bölgeleri arasında en fazla ilgiyi yine Bodrum’un çektiğini belirtti. Bodrum ile ilgili bu olumlu algıyı, faydaya dönüştürmek için ortak akılla çalışmaya devam etmek gerektiğini kaydeden Aras, bu konuda esnafa büyük sorumluluk düştüğünü vurgulayarak şöyle devam etti: “Hep birlikte nasıl bir Bodrum istiyoruz buna karar vermek zorundayız. Özellikle salgın döneminde bütün algılar değişti. Dijital dünya hayatımıza tamamen girmiş durumda. Belediyelerin uygulamalarından akıllı kent yönetimine kadar her şeyi tekrar düzenlemek zorundayız. İnsanların beklentileri de tamamen değişti. Bu nedenle biz artık sonuçla uğraşmayalım. Belediye Başkanı olarak ben işgaliyeyle, hanutçulukla uğraşmayayım. Bunlar sonuç. Biz olayların nedenlerini bulup, onlara odaklanalım. Problemin kaynağına inip oradan hareket edelim…”

Aras: İstemediğimiz Şekilde Ceza Yazmak Zorunda Kalıyoruz…

Hiçbir konuda esnafla karşı karşıya kalmak istemediğini belirten Belediye Başkanı Ahmet Aras, “İstemediğimiz şekilde ceza yazmak durumunda kalıyoruz. Belediyenin uyarılarını dikkate almayanlara, art niyetli davrananlara tabi ki yaptırım uygulamak zorundayız. İyi niyeti istismar ve suistimal edenle iyi niyetli olanı, düzgün iş yapanı mağdur etmemek durumundayız. Bu adaleti sağlamak zorundayız…” diye konuştu.

Hanutçulukla Artık Uğraşmayalım…

Bodrum’un turizm potansiyelinin çok yüksek olduğunu hatırlatan Aras, misafirlere iyi ve kaliteli hizmet vermek gerektiğini belirterek şöyle devam etti: “Bodrum’a gelen insanları yüksek duvarların ardına götürmeden, nasıl çarşıya çekebiliriz bunları düşünmeliyiz. Yoldan geçen turistin kolundan çekip de eline bir tane bilezik takıp satmaya çalışırsak bunları başaramayız. Belediye olarak daha büyük işlerle uğraşmalıyız, yıllardır süregelen bu sorunları aşmamız gerekiyor artık. Teknelerin halini görüyorsunuz. Yeni alanlar yaratmamız lazım. Denizlerimiz şu anda alarga çöplüğüne döndü. Bizim bunlara çözüm üretmemiz gerekiyor…”

Esnafa Yüksek Fiyat Uyarısı…

“Hep birlikte Bodrum’da kötü giden şeyleri değiştireceğiz, olmazları olduracağız. Siz rahat biz rahat el ele çok güzel bir Bodrum inşa edeceğiz.” diyen Aras, esnafa yüksek fiyat uyarısı da yaptı. Kendisinin de bir zamanlar turizm işletmeciliği yaptığını ve fiyat dengesinden haberdar olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bir kerelik kazanırsın, bir daha gelmez o insan. Gider, ülkesinde Bodrum’da nasıl kazıklandığını anlatır. Yazık değil mi bu Bodrum’a? Karşınızdaki insan, her şeyden öte misafir. Bunlar bizim sorunumuz olmasın artık. Bu toprakların kültürü başkadır. Kapımıza gelen insanın önünde eğiliriz, saygıyla, kibarca hizmet ederiz. Bize bu yakışır…” dedi.

Başkan Aras buluşmanın ardından, Kumbahçe Mahallesi’nde incelemelerde bulunurken, karşılaştığı vatandaşlarla da kısa süreli sohbet etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.