enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Başkan Aras, Boru Hattında Yaşanan Patlamanın Ardından Torba’ya Gitti

Başkan Aras, Boru Hattında Yaşanan Patlamanın Ardından Torba’ya Gitti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi’nde patlayan içme suyu hattı nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu.

Bodrum Gündem Haber

Akşam saatlerinde meydana gelen patlamanın ardından Torba’ya giden Başkan Aras, ev ve iş yerlerini su basan vatandaşları ziyaret etti. Mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Aras, Bodrum Belediye’sinin tüm ekipleri ile birlikte zararın telafisi için çalışmaya başladığını belirtti. Belediye Başkanı Ahmet Aras, “ Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Patlamanın yaşandığı andan itibaren MUSKİ ekipleri müdahalede bulunuyor.  Biz tüm ekibimizle vatandaşımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için görevimizin başındayız” dedi.

Mahsur kaldığı evinden vatandaşların yardımıyla kurtarılan Menderes Erköl’e de geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Aras, “Bodrum’da vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu arızalara artık kalıcı bir çözüm şart. Bu hatların bir an önce DSİ tarafından değiştirilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Öte yandan Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerinin hasar tespit çalışmasının ardından, su baskını yaşanan ev ve iş yerlerine vidanjör yönlendirilerek suyun tahliyesi sağlandı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri taşkından etkilenen adreslere giderek temizlik işlemini başlattı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.