Bodrum Gündem

Gümbet’te Yangın

Gümbet’te Yangın

 

Bodrum’da bir restoranın çatısındaki depoda çıkan yangın, kısa süreli paniğe neden oldu. Dumanı görüp yardıma gelen bir vatandaş ise bölgeye yaklaşınca kendi işletmesinin yandığını fark edip bir an şaşkınlık yaşadı.

Bodrum Gündem Haber

Gümbet Mahallesi Tepe Taksi mevkisinde faaliyet gösteren bir restoranın bacasında yangın başladı. Yangın, işletmenin çatısındaki depoya sıçradı. Kısa sürede depoyu alevler sararken yangından yoğun duman çıktı.

İhbar üzerine yangın yerine gelen Bodrum İtfaiye Grup Amirliği unsurları, 2 arazöz ve 1 hızlı müdahale aracıyla alevlere müdahale etti. Yangın söndürme çalışmalarına esnaf da destek verdi. Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonucu yangın tamamen söndürüldü. Yangında buzdolabı, fırın ve ocak gibi mutfak malzemelerinin tamamen yandığı öğrenilirken herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Yangın esnasında 112 Acil Sağlık, zabıta, polis ve elektrik ekipleri de herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekledi.

İşletme sahibi Kanat Özsert, basın mensuplarına yaptığı açıklamada yoğun dumanı görüp yardım etmek için geldiğini fakat kendi işletmesini yanarken gördüğünü kaydederek şöyle dedi:

“Gümbet’te bulunan başka bir işletmemden Ortakent’e doğru yola çıkıyordum. Daha sonra yoğun dumanı fark ettim. İlk etapta bizim bölgemizden olduğunu düşünememiştim. Daha sonra insanların yardıma ihtiyacı vardır veya itfaiye gitti mi diye kontrol etmek istedim. Daha sonra yaklaştıkça bizim işletmemiz olduğunu gördüm. Biraz heyecanla panikle geldim. Daha sonra buraya gelirken telefon açtım. İtfaiye çok hızlı bir şekilde müdahaleyi yapmış çok teşekkür ederiz. Burada herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmaması bizim içine en önemli şey. Eşyalar yanar, işletme yanar, çok önemli değil. Önemli olan çalışanlarımızın canının tehlikede olmaması, onların sağlık durumunun iyi olması.”

Diğer yandan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan da Kanat Özsert’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.