enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrumlu Mehmet Danacı Matematik Yarışması’nda Dünya Birincisi Oldu

Bahçeşehir Koleji 6.sınıf öğrencisi Mehmet Danacı, İngilizce olarak gerçekleştirilen Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birincisi oldu. Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulunu yaptıran hayırseverler, Mehmet Danacı’nın dedesi ve babaannesi…

Bodrum Gündem Haber

Dünya çapında yılda 6 kez; düzenlenen Caribou Matematik Yarışması ilk olarak, 14-15 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleşti. Dili İngilizce olan yarışmanın merkezi Kanada. Bahçeşehir Koleji ortaokul ve lise öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği yarışmada pek çok derece alan Bodrum Kampüsü, özellikle 6.sınıf öğrencisi Mehmet Danacı’nın sonucuyla liderliği göğüsledi.

Matematik bulmacalarının eğlenceli olabileceğini ve matematik yarışmalarında etkileşimli sorularla yarışmanın heyecan verici olduğunu gösterme, tüm öğrencilere uygun çok çeşitli zorlu matematik etkinlikleri sağlayarak öğrencinin problem çözme tekniklerini geliştirme, öğrencilerin matematik becerilerini destekleme ve matematik dersi motivasyonunu arttırma gibi hedefleri olan yarışmaya özellikle matematik alanına ilgi duyan ve istekli öğrenciler katılıyor.

Gelen Dünya birinciliği sonrasında açıklama yapan Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü Müdürü Barış Anıl Çakır; “Öğrencilerimizin, ilgi alanlarına göre ulusal ve uluslararası düzeyde varlık gösterebileceği platformlarda kendilerini ifade etmelerini her zaman çok önemsiyoruz. Bu nedenle farklı disiplinlerde onları kaliteli organizasyonlarla buluşturmaya çalışıyoruz. Matematik Zümresi öğretmenlerimizin önderliğinde Okulumuzdan 100’e yakın öğrencimiz Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasına katılarak, öncelikle cesaretleriyle ve sonrasında dereceleriyle bizi gururlandırdılar. Elbette Sevgili Mehmet Danacı’nın dünyada birinci olması bu kitlesel başarıyı taçlandırdı ve ayrı bir gurur kaynağı oldu. Mehmet’i yürekten kutluyorum. Ayrıca kendisine destek olan öğretmenlerimizi ve ailesini tebrik ediyorum. Bu başarı yarışmaya olan ilgiyi ve cesareti biraz daha artırdığı için de çok memnun olduğumu söylemeliyim. Şimdi sırada diğer basamaklar var. Katılacak tüm öğrencilere şimdiden başarılar diliyorum…” dedi.

Bodrumlu İşadamı Anıl Danacı’nın oğlu Mehmet Danacı Matematik’te Dünya Birincisi oldu

Yarışmanın diğer basamakları 11-12 Kasım 2020, 13-14 Ocak 2021, 10-11 Şubat 2021, 7-8 Nisan 2021, 5-6 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

Mehmet

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.