enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

50 Bin Bal Peteği Şoklandı

50 Bin Bal Peteği Şoklandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcıların en büyük sorunlarından biri olan büyük balmumu güvesine karşı hayata geçirilen “Temiz Petek Projesi” kapsamında Köyceğiz ilçesinde 57 üreticinin 41 Bin 275, Milas ilçesinde ise 13 üreticinin 8 Bin 420 peteği eksi 30 derecede şoklandı…

Bodrum Gündem Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin arıcıların en büyük sorunlarından biri olan büyük balmumu güvesine karşı hayata geçirdiği “Temiz Petek Projesi” arıcılara ekonomik anlamda can suyu oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcıların peteklerini saklama döneminde güvelerin verdiği zararların önüne geçmek için başlatılan Temiz Petek projesi ile Milas ve Köyceğiz ilçelerinde yaklaşık 50 bin peteği eksi 30 derecede şoklandı.

Petekler eksi 30 derecede şoklandı

Arıcıların her yıl güvelerin verdiği zarardan dolayı değiştirmek zorunda kaldığı ve ekonomik anlamda zarara uğradıkları petekler, Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı “Temiz Petek Projesi” ile eksi 30 derecede dondurularak her yıl kullanma imkanı sağlanıyor. Arıcılara can suyu değerinde olan projede Köyceğiz ilçesinde 57 üreticinin 41 Bin 275, Milas ilçesinde ise 13 üreticinin 8 Bin 420 peteği eksi 30 derecede şoklandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.