Bodrum Gündem

Başkan Aras’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Aras’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı…

Bodrum Gündem Haber

Öğretmenlerin,  dünyanın en özverili ve en ölümsüz mesleğinin temsilcileri olduğunu belirten Başkan Aras, “Öğretmenler, her şartta ve her koşulda insanlığı yetiştirmeyi amaç edinen, bilimin ve aydınlık geleceğin mimarlarıdır…” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Aras, mesajında şunları kaydetti:

“24 Kasım, Millet Mektepleri’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanını verdiği gündür.  1981 yılından bu yana ülkemizde her 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir.  Öğretmenler, her şartta ve her koşulda insanlığı yetiştirmeyi amaç edinen, bilimin ve aydınlık geleceğin mimarlarıdır. İnsanlığı, çağdaş ve aydınlık bir geleceğe taşıyan isimsiz kahramanlardır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine yakışır, fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller yetiştirmek için büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimize değer vermek, onları yılda bir kez onurlandıracak sözler söylemekle değil, öğretmenlerimizin tüm haklarını teslim etmekle mümkün olacaktır.

Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerin emeğine, aklına ve yaşamına değer verdiğimiz sürece çağdaş bir toplum olmakla övünebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, mesleğine gönül vermiş bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.