Bodrum Gündem

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı şöyle;

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Eğitim, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize olanak sağlayan en önemli etkendir. Her türlü gelişmenin, ilerlemenin ve kalkınmanın temelini oluşturan eğitimin mimarları şüphesiz öğretmenlerdir.

Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu memleketi, milleti ve millî iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi ve görevi başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden sevgili öğretmenlerimizin bir kez daha “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.