enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı şöyle;

Bugün, tüm insanların doğuştan ve eşit bir biçimde sahip oldukları hakları ifade eden İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabulünün 72. yıldönümü kutluyoruz.

İnsan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan beyanname, bugün de dünyanın her köşesindeki milyonlarca insanın umudu ve güvencesi olmaya devam etmektedir.

Ülkemizin beyannameyi ilk imzalayan ülkeler arasında yer alması, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için önemli adımlar atması, bu konudaki hassasiyetinin bir göstergesidir. Son yıllarda devletimizin yürüttüğü çalışmalarla hem insan haklarının kullanılmasında hem de bu hakların ihlalinin önlenmesinde büyük aşama kaydedilmiştir.

Bu çerçevede, en yüksek evrensel değer olan insan hak ve özgürlüklerini benimseyerek, sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görmeli, her türlü ayrımcılıkla mücadele etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzun tüm bireylerinde insan hakları bilincinin oluşmasını ve benimsenmesini temenni eder, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.