Bodrum Gündem

Hayvanat Bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür olarak atayan AKP liyakattan söz edemez

Hayvanat Bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür olarak atayan AKP liyakattan söz edemez

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında itfaiye eri alımında torpil yapıldığını iddia ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü eleştirmiş ve KPSS puanı en düşük adayların kazandırıldığını savunmuştu. Bu iddia ile ilgili yanıt CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’dan geldi. Karahan; “Hayvanat Bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür olarak atayan AKP liyakattan söz edemez…” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen geçtiğimiz hafta 176 kişinin girdiği itfaiye eri alımı sözlü sınavında KPSS puanı en düşük adayların kazandırıldığını iddia eden bir açıklama yapmıştı. Bu iddialara yanıt CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’dan geldi. Karahan, “AKP liyakattan söz edemez” başlığıyla yaptığı açıklamada; “Hayvanat Bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür olarak atayan AKP liyakattan söz edemez…” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın yazılı olarak yaptığı basın açıklamasının başında şu ifadeler yer aldı; “2002 yılından beri ülkeyi yönettiğini sanan, liyakatsız atamalar, ne istedilerse veren zihniyet, bugün ak dediğini yarın kara diyen, parti adında Adalet, kalkınma olmasına rağmen ülkemizde ne yazık ki ne adalet ne de kalkınma bırakan AKP’nin ilçe başkanı sosyal medyasından Büyükşehir Belediye’miz ve başkanımız hakkında çirkin ifadelerle bir paylaşım yapmıştır…”

AKP liyakattan söz edemez…

Karahan açıklamasını şöyle sürdürdü; “İtfaiye alımları ile ilgili iddialarına gelince; “Hayvanat Bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür olarak atayan AKP liyakattan söz edemez. 7/24 anlayışı ile çalışan, bizlerin can ve mal güvenliği için kendi canlarını hiçe sayan kahraman itfaiyecilerimize ilave personel alımı yapılması için Muğla Büyükşehir Belediyemiz alım ilanı yayınlamış, 70 kişilik kadroya 500 aday başvuru yapmıştır. Ülkemizi ekonomik ve sosyal olarak yönetilemez duruma getiren AKP ve siyaseti yüzünden üniversite mezunları kendi işlerini yapamamakta ayrıca KPSS’den yüksek puan alan pırıl pırıl gençlerimiz ne yazık ki şanslarını başka yerlerde aramaktadırlar. Devletin tüm kadrolarını yandaş, liyakatsız kadrolarla dolduran, işi bilene değil, kendi partililerine veren AKP işsizler ordusu yaratmış, gençlerimizde umut bırakmamıştır…”  

Başvuran 500 kişiden, 70’inin kriterlere uygun olduğu tespit edilmiştir…

70 kişilik itfaiye alımı için 500 kişi başvurmuş şartları taşıyanlar arasından da sözlü sınav, spor, mesleki bilgiler kriterlerini geçenlerin 70’i seçildiğini kaydeden Karahan açıklamasında oldukça sert ifadeler kullanırken, şunları söyledi; “İtfaiye eri olabilmek için bilgi, birikimin yanı sıra sportif ve bedensel anlamda da birçok kriteri taşımak ve bu mesleğe uygun olmak gerekmektedir. Her türlü zorlu şartlarda kahramanca görev alan itfaiye erlerinin tüm bu şartları taşıması vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından da son derece önemlidir. AKP zihniyeti gibi yandaş ve birçok meziyeti üzerinde taşımayan kişilere bu önemli görevin verilmesi demek tıpkı ülkemizin ekonomisi gibi ortalığın yangın yeri hale gelmesi demektir. Bu nedenle itfaiye eri alımları ayrıntılı ve sıkı bir sınavın ardından yapılmış, kriterlere uygun olanlar işe alınmıştır…”

Halil Karahan’dan, Osman Gökmen’e zor sorular…

Şimdi AKP ilçe başkanı Sayın Osman Gökmen’e soruyoruz diyerek açıklamasını sürdüren Karahan açıklamasını şöyle tamamladı; “Ekonomimizi, tarımımızı, turizmi, eğitimi, ülkemizi temsil edecek büyükelçi atamalarımızı doğru yaptığınız için mi bu haldeyiz? Rektör seçimlerinde en çok oyu alanı mı yoksa Cumhurbaşkanı istediği kişiyi mi atadığı için mi üniversitelerimiz sıralamalarda sonlarda? Seçimle gelen belediye başkanlarını ağlata ağlata istifa ettiren parti AKP değil midir de sizler her mikrofon uzatıldığında demokrasiden bahsediyorsunuz? Milli güreşçiyi banka yönetimine sokan AKP değil de hangi partidir? Bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nız 6 yerden birden maaş almıyor mu? Kuala Lumpur ve Prag Büyükelçimiz kimdir ve hangi sıfatla ya da neyin karşılığı o makamdadırlar?”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.