enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Belediye Bahçesinde Mandalina Hasadı Tamamlandı

Belediye Bahçesinde Mandalina Hasadı Tamamlandı

 

Bodrum Belediyesi’ne ait Bitez Mahallesi’nde bulunan mandalina bahçesinde hasat tamamlandı. Toplanan yaklaşık 3 ton mandalina ücretsiz olarak dağıtıldı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi’ne ait atıl durumda kalan, yıllarca bakımı yapılamayan mandalina bahçesi Başkan Ahmet Aras’ın talimatıyla turizme kazandırılmak amacıyla örnek bahçe haline getirildi. Belediye Başkan Ahmet Aras’ın, bölgedeki üretici ve bazı sivil toplu örgütleri ile önümüzdeki süreçte turizme yönelik farklı projeler gerçekleştireceği Bitez Mahallesi’nde bulunan mandalina bahçesinde, Tarımsal Hizmetler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan hasat çalışmaları tamamlandı.

Belediye ekipleri tarafından toplanan mandalinalar ilk olarak koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören ya da evlerinde karantinada bulunana belediye personellerine dağıtıldı.

Karaova Ve Çırkan’da Ücretsiz Dağıtıldı

Belediye bahçesinden hasadı yapılan mandalinalardan yaklaşık 1 tonu Mumcular Meydanı’nda Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ve bölge muhtarlarının katıldığı etkinlikte halka ücretsiz olarak dağıtıldı. Hasattan elde edilen ve poşetlenen mandalinaların diğer kısmı ı ise Çırkan Mahallesi’nde halka dağıtıldı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.