enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Türkiye Zekâ Oyunları Şampiyonasında büyük başarı

Türkiye Zekâ Oyunları Şampiyonasında büyük başarı

Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenen “2020 – 2021 Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası”nın ilk sonuçları belli oldu. Her yıl, öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, onlara yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığının izni ve TÜBİTAK’ın destekleri ile düzenlenen “Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası”na katılan Bilnet Okulları, her kademede aldığı başarılı sonuçlar ile şampiyonaya damgasını vurdu.

Bodrum Gündem Haber

Bu yıl 26’ncısı düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında Bilnet Okulları Bodrum kampüsü 11.sınıf kademesinde elde ettiği Muğla birinciliği ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

“Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası”na Türkiye çapında yer alan farklı kampüslerinde eğitim gören “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8. sınıflar)” ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)” kademelerindeki öğrencileriyle katılan Bilnet Okulları, online olarak gerçekleştirilen Bölge Finallerinde gösterdiği başarı sonrası Türkiye Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

Ankara, İzmir, Kocaeli, Samsun ve Bodrum Kampüslerinde eğitim gören ve yarışmaya farklı kademelerde katılan öğrenciler aldıkları sonuçlarla okullarının adını İl derecelerine taşıdı.

Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra SAĞ, “Akademik başarıda da büyük rol oynayan, öğrencilerimizin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan bu yarışmada emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere herkesi kutluyor, 20 Mart 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Türkiye Finallerinde tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Bilnet Bodrum Kampüsü 11.sınıf kademesinde yarışmaya katılım sağlayan 129 okul arasından Muğla 1.si oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.