enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Atilla Serttaş İYİ Parti’den istifa etti

Bodrum’un eğlence sektörü denildiğinde ilk akla gelen iş insanı Atilla Serttaş İYİ Parti’den istifa etti.

Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem

İstifasını yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyuran Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi iş insanı Atilla Serttaş; “365 gündür siftahsız kapanmış işletmelerin, bu sektörde çalışan binlerce Bodrumlu arkadaşımın sesi olmak adına yoluma siyaset dışı devam edeceğim…” dedi.

Ezberbozan bir gerekçe ile istifa ettiğini duyuran Serttaş’ın açıklamasındaki şu ifade çok dikkat çekici; “Özellikle pandemi sürecinde zora düşmüş olan bu sektörün sorunlarını anlatırken siyaset yaptığımız düşünülmesin, başka bir partiyi eleştirmek adına söylem yaptığımız düşünülmesin, üyesi olduğumuz partiye siyaset yaptığımız düşünülmesin diye istifa ediyorum…”

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Mandali ve Kule Bar sahibi İş İnsanı Atilla Serttaş’ın yazılı açıklaması şu şekilde;

Sevgili Dostlar

Sevgili Basın Emekçisi Arkadaşlarım ve çok Değerli Bodrumlular,

Bildiğiniz üzere, 2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayımız Sayın Mehmet Tosun ile birlikte Bodrum’a hizmet etmek adına İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi olarak yola çıkmıştık.

Bu yola çıkarken benim şahsi hedefim ise; bana çok şey vermiş olan Bodrum’a borcumu ödemek, eski çarşılarını hak ettiği yere getirmek ve yeme-içme, eğlence sektörüne hizmet etmekti. Bunu yaparak Bodrum’u gastronomi ve eğlence sektöründe dünyada da hak ettiği yere getirmek amacıyla yola çıkmıştım.

Aslında toplumun siyaset ve siyasiler hakkında bir ön yargısı bulunmasına rağmen siyasete girmek,  toplumsal bir görevdir. Ancak bu görev oldukça meşakkatli ve zordur. Nedeni ise;  tüm hayatınızı toplumun önüne dökersiniz. Varınızı yoğunuzu, zaman ve enerjinizi bu göreve ayırırsınız. İşinizi, yaşamınızı; kamuoyuna  ve topluma açar, her zaman eleştiriye açık olursunuz. Bu yüzden siyasete atılan tüm partilerden arkadaşlarımı tebrik ediyorum.Tabii ki iş takipçiliği ve menfaat-çıkar ilişkisinde olup siyasetten güç alanları saymıyorum.

Cumhuriyetimizin kurucularından rahmetle andığımız Sayın İsmet İnönü’nün, “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.” sözü bu yolda  bizleri de cesaretlendirmiştir.

Ve  şahsım bu cesaretle bir süreliğine siyasi kimliğimi ve siyaseti bırakarak, üyesi olduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum .

Yola çıkış amacım olan; yeme- içme ve eğlence sektörünün sorunlarına çözüm bulmak ve sektörün gelişmesi konusunda çok daha fazla mesai harcayacağım. Özellikle pandemi sürecinde zora düşmüş olan bu sektörün sorunlarını anlatırken siyaset yaptığımız düşünülmesin, başka bir partiyi eleştirmek adına söylem yaptığımız düşünülmesin, üyesi olduğumuz partiye siyaset yaptığımız düşünülmesin diye istifa ediyorum.

Bağımsız olarak hem Bodrum Belediye Meclisinden hem de Bodrum Ticaret Odası Meclisinden sözümüzü esirgemeden; çözüm ve uzlaşı yolları aramak ve son dönemde oluşan adaletsizliklere, haksızlıklara ve yanlış uygulamalara karşı sesimizi duyurmak adına çalışacağım. 365 gündür siftahsız kapanmış işletmelerin, bu sektörde çalışan binlerce Bodrumlu arkadaşımın sesi olmak adına yoluma siyaset dışı devam edeceğim.

Saygılarımla bildiririm.

ATİLLA SERTTAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.