enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Mesai saatleri değişti

Mesai saatleri değişti

Muğla Valiliği kontrollü normalleşme sürecinde bugünden itibaren geçerli olmak üzere mesai saatlerinde değişikliğe gidildiğini açıkladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valiliğinin yaptığı açıklama şu şekilde;

‘’İlimizde uygulanmakta olan mesai saatleri, 02 Mart 2021 Salı gününden geçerli olmak üzere; Sabah 09.00-12.30 Öğleden sonra: 13.30-18.00 olarak uygulanacaktır.

Çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında ( Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç)  çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunan personeller idari izinli sayılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacaktır. 

Bazı kuruluşlar için özel kanun ve talimatla tespit edilmiş olan mesai saatlerinin uygulanmasına dair esaslar Valiliğin onayı alınmak suretiyle saklıdır.’’

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.