Bodrum Gündem

Mehmet Dinçberk beraat etti

Mehmet Dinçberk beraat etti

Turgutreis’te 20 yıl Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Dinçberk’in, 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı Hürriyetinden Yoksun Kılma davası Yargıtay’da bozuldu.
Bodrum Gündem Haber
Kapatılan Turgutreis Beldesinde 20 yıl Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Dinçberk ve arkadaşı O.Z.Y hakkında Bodrum Asliye Ceza Mahkemesinde açılan kamu davasının yapılan yargılaması sonunda Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçundan verilen 3 yıl 4 ay hapis cezası verilmişti.
Bodrum yerleşiklerinin yakından tanıdığı başkan hakkında 2015 yılında verilen mahkûmiyet kararı yerel ve ulusal basında yer bulmuştu.
Mahkûmiyet kararının temyiz edilmesi üzerine hüküm Yargıtay tarafından bozuldu.
Bozma kararı sonrası bugün yapılan son duruşmada eski başkanın ve O. Z.Y ‘nin  ‘’Atılı Suçu İşlediği Sabit Olmadığından Beraatine’’, Tanık A.Ü hakkında yalan tanıklık suçundan suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.
Yargılamanın başlangıcından bu yana başkan ve arkadaşı O.Z.Y ‘i temsil eden Av. Ersin USLU duruşma sonunda yaptığı açıklama da ‘’ FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü Üyesi olduğu için meslekten ihraç edilen Savcı tarafından düzenlenen iddianame ve aynı örgütün üyesi olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen Hakim tarafından sahte deliller üretilerek ve olay yerinde bulunmadığı ispatlanan kişilerin yalan tanıklığına itibar edilerek müvekkilim işlemediği bir suçtan dolayı mahkum edilmişti. Hükmü Yargıtay’da temyiz ettik,  karar Yargıtay tarafından bozuldu. Bu gün yapılan yargılamada müvekkillerimin Beraatine ve yalan tanıklık yaptığı ortaya çıkan A.Ü hakkında yalan tanıklıktan suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi. Biz Türk Yargısına inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik.  Adalet yerini buldu.’’ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.