enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum, bir “ayıptan” daha kurtuldu

Bodrum Belediyesi, Hebil Koyu’na yapılan “utanç duvarı”nı yıktı. Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi İş İnsanı Turgut Yılmaz’ın sahile yaptırdığı taş duvar büyük tepki toplamıştı. Bodrum Belediyesi, “utanç duvarı”nın daha fazla yükselmesine izin vermeyerek kaçak ve ruhsatsız olduğu için bir hafta önce mühürlemişti.
Bodrum Gündem Haber
Kaçak ve ruhsatsız yapılara fırsat vermeyen Bodrum Belediyesi, ilk kez kaçak ve ruhsatsız bir taş duvarı da yıkarak, bu mücadelede samimi olduğunu kanıtladı.
Göreve geldiğinden bu yana kaçak ve ruhsatsız yapılarla mücadele edeceğini söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Hebil Koy’a kaçak ve ruhsatsız olarak yapılan bir taş duvarı da yıkarak, Bodrum’u bir “ayıptan” daha kurtardı.
Bir hafta kadar önce eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz, Hebil Koy kumsalında Belediye’ye ait bir arazi üzerinde, gece karanlığından istifade ederek, bir taş duvar örmeye başladı.
Ancak, günün aydınlanmasıyla ortaya çıkan “Utanç Duvarı”, Bodrum Yarımadasının en güzel koylarından birinde bulunan, Hebil Koy’daki  Hekimköy Sitesi sakinleri tarafından şikayet edildi.
Duvar örmenin “ruhsata tabi” olmasına rağmen, Belediyeden ruhsat almadan başlatılan duvar çalışması, uyarılara rağmen devam etti.

Bodrum, bir “ayıptan” daha kurtuldu

Mühürlendi
Bodrum Belediyesi de , “utanç duvarı”nın daha fazla yükselmesine izin vermeyerek, Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından , “kaçak ve ruhsatsız” olduğu için mühürledi. Yıkıldı
10 Mart tarihinde taş duvarın üzerine asılan mühür bu sabah kaldırıldı. Taş duvarın yanına gelen belediye ekipleri, İş İnsanı Turgut Yılmaz’ın adamlarından taş duvarı yıkmalarını, aksi halde kendilerinin yıkacaklarını söylediler.
Bunun üzerine Belediye Ekiplerinin nezaretinde, Turhut Yılmaz’ın adamları gece yarısı yaptıkları taş duvarı yıktılar.
Bodrum Belediyesi’nin bu kararlılığı, bir taş duvar dahi olsa, “kaçak ve ruhsatsız”  duvarlara bile izin verilmeyeceğinin bir kanıtı oldu.
Böylece yarımadada ruhsatsız ve kaçak olarak bina yapmayı tasarlayanların durup, bir kez daha düşünmeleri gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.