Bodrum Gündem

Gıda denetiminde 780 litre etiketsiz yağa el konuldu

Gıda denetiminde 780 litre etiketsiz yağa el konuldu

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi kontrol görevlileri tarafından 780 LT etiketsiz yağ yediemine alındı.

Bodrum Gündem Haber

Menteşe İlçesinde faaliyet gösteren gıda işletmelerinin rutin denetimleri esnasında kolluk kuvvetlerine gelen etiketsiz olduğu ve ne olduğu bilinmeyen yağ satıldığına dair gelen ihbar üzerine İl Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri tarafından denetim yapıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Müdürü Barış Saylak “Halkın sağlığı önceliğimizdir. Her zaman gıda denetimlerine önem veriyoruz. Fakat ramazan öncesi aldığımız tedbirler doğrultusunda denetimlerimizi bu dönem daha da arttırarak devam ediyoruz. Pandeminin zorlayan şartlarına rağmen denetim ve gelen ihbarları değerlendiriyor, çalışmalarımızı titizlikle yerine getiriyoruz. Burada bizler kadar sizlerin de işbirliği önemlidir.  Bu da son yapılan çalışmada haklılığımızı ortaya koydu. Yapılan ihbar sonucu etiketsiz olan ne olduğu belirsiz 780 litre yağa imha edilmek üzere el koyduk. Kişiler hakkında da 5996 sayılı Kanun kapsamında yasal işlem başlattık. İhbar mekanizmasının gücüne inanıyor önemsiyoruz. Gerek kolluk kuvvetlerine gerekse İl Müdürlüğümüze ait Alo 174 Gıda Hattıyla bize ulaşabilirsiniz.” dedi.

Etiketsiz ve ne olduğu belli olmayan bu yağların ticaretini yapan kişiler hakkında 5996 Sayılı Kanun kapsamında yasal gerekli yasal işlemler yapılarak el konulan ürünler imha edilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.