Bodrum Gündem

Vatandaşlarımız uygun fiyata 5 yıldız kalitesinde hizmet alacak

Vatandaşlarımız uygun fiyata 5 yıldız kalitesinde hizmet alacak

İçmeler sahil yolu üzerinde yapımı devam eden “Halk Plajı” hakkında sosyal medyada çıkan olumsuz haberlerin ardından plaj hakkında bilgi veren, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, işletmenin yapımı ve tüm finansmanının Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü İştiraki olan Turaş A.Ş tarafından karşılandığını belirtti. Mete “Halkımız getirdiğimiz bu hizmetin işletmesi de yine Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü İştiraki olan Turaş A.Ş tarafından yapılacaktır. Sosyal medyada çıkan bazı söylemlerde olduğu gibi buranın kiraya verilmesi söz konusu değildir” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Marmaris İçmeler Ücretsiz Halk Plajı projesi kapsamında yapılacak işler hakkında bilgi veren Mete; “Mevcut tehlikeli durumdaki taş duvarlar kaldırılarak yerine temel izolasyonu yapılmış şekilde mevcut dolgu zemin yükü ile deniz suyuna dayanıklı beton istinat yapısı ve seyir terası ile beraber seyir terasının altına 2 şer adet Kadın-Erkek Tuvalet, Soyunma Kabinleri, Duşlar, Oturma yerleri, Bebek bakım odaları ve plaja iniş merdivenleri olan kullanım alanları oluşturulacaktır.  Kaplaması kayrak taşı ile yapılarak doğal bir görünüm verilerek doğaya uygun halde olacaktır. Çökme riski olmayan ancak onarım gerektiren taş duvarlarda ise gerekli Su drenajını sağlayacak şekilde barbakan boruları yerleştirildikten sonra taş yapısı güçlendirilecek ve görsel olarak güzelleştirilecektir ”dedi.

Giriş Ücretsiz

Halk plajı yapılan yerin geçmişte yine beach olarak özel sektör tarafından işletildiğini belirten Mete, “Bu alan daha önce de aynı maksatla özel sektör tarafından işletiliyordu. Hatta kanunen vatandaşların kullanımına kapatılamayacak olan plajların halk tarafından kullanılmasına da engel olunduğu yönündeki haberleri sizlerde geçmişte basından takip etmişsinizdir. Oysa şimdi tamamen halkın kullanımına açılıyor. İşletmesi de bakanlık iştiraki bir firma tarafından yapılacak. Vatandaşlarımız girişe hiçbir ücret ödemeyecek. Yeme içme mekânları da bakanlıkça belirlenen halka uygun fiyatlarla beş yıldızlı hizmet verecek” dedi.

Yıkılan Bir Ağaç İçin 10 Ağaç Dikilecek

Yapım işi sırasında yürüyüş yolu üzerinde yapılan kazılarda meydana gelen toprak kaymasıyla 4 ağacın devrildiğini bir ağacın yeniden dikilemeyecek duruma geldiğini ancak bu ağaç yerine 10 ağaç dikimi için firmaya talimat verildiğini belirten Mete, diğer üç ağacında Milli Parklar ve Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinin destekleri ile başka alanlara taşınarak usulüne uygun dikilmelerinin sağlandığını söyledi. “Proje kapsamında yaklaşık 4 bin adet bitki ve ağaç dikilerek alan muazzam bir yeşil örtüye kavuşacaktır” dedi.

Engelli Vatandaşlarımıza Özel Plaj

Yürüme yolunda yapılacak modüler yapılar içeresinde restoran, büfe ve dinlenme alanları gibi pek çok imkânında yer alacağını belirten Mete; “Bu yapılar tamamen doğaya uyumlu taş ve ahşap kaplamalar ile uyumlu bir görsel sunacaktır. Peyzaj olarak ise helikopter pisti ve mendireğimiz Deck kaplama ile kaplanarak 350 mt plaj hattı ise ahşap yürüme yolları şemsiye, şezlong, sehpa, cankurtaran kuleleri, kabana, hamak, kamelya gibi ürünler ile donatılacaktır. Engelli vatandaşlarımız için denize engelli iniş rampasına kadar her detayın düşünüldüğü proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı denetimine uygun malzemelerle tamamlanacaktır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.