enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

 Başkan Gürün Anneler Günü’nü Kutladı

 Başkan Gürün Anneler Günü’nü Kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, fedakârlığın sonsuz ve karşılıksız sevginin anlamı annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Bodrum Gündem Haber

Bir annenin büyük bir özveri ve sevgisiyle yetiştirdiği evladının tüm dünyayı değiştirebileceğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, annelerin fedakârlıkları, karşılıksız sevgileri ve kocaman yürekleri ile evlatları için her zaman bir öğretmen, bir sırdaş olduğunu belirtti.

“Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Bir bebek dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren sevgisiyle her zaman onu saracak ve bir ömür sonsuz sevgiyle onu kucaklayacak, koruyacak annesine emanettir. Uykusuz gecelerde evladının yanı başında, onu emziren, hastalandığında başucundan ayrılmayan, sevgisiyle onu narin bir çiçek gibi büyüten hep annelerimizdir. Kendi ömründen alıp evladına veren, bebeklikten yetişkinliğe her zaman yanı başımızda bir nefestir annelerimiz. Haklarını hiçbir zaman ödeyeceğimiz annelerimiz karşılıksız sevgi, büyük fedakârlıkları ve ilk öğretmenimiz olarak sadece biz evlatlarını değil tüm toplumu yetiştirir. Bir anne bu yüzden tüm dünyayı değiştirebilir. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda cepheye sırtında çocuğu ile mermi taşıyan, gerektiğinde gözünü kırpmadan düşmanla çarpışan analarımız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir evlat yetiştiren Zübeyde annemiz sayesinde böyle güzel bir ülkede huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşayabiliyoruz.” dedi.

“Aramıza pandemi, tam kapanma, mesafeler girse de onlara bir telefon kadar yakınız.”

Toplumun en küçük yapı taşı ailenin temeli ve bir arada tutanının anneler olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün sadece anneler gününde değil yılın her günü, her anı annelerin hatırlanması ve sevgiyle yanlarında olunması gerektiğini belirtti.

Başkan Gürün; “Mayısın ikinci hafta sonu Anneler Günü olarak kutlanıyor ve onlara çeşitli hediyeler alınıyor. Yılın her günü sadece hediye ile değil sevgi, saygı ve en önemlisi onların yanında olduğumuzu hissettirerek bizleri dünyaya getiren, fedakâr annelerimizin yanında olmalıyız. Aramıza pandemi, tam kapanma, mesafeler girse de onlara bir telefon kadar yakınız. Yüreği bizleri için atan annelerimizin her zaman el üstünde tutmalı, ellerini öpemesek de hep yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bizlerden sevgi dışında hiç bir şey beklemeyen, bir demet çiçeğin, nasılsın anne demenin, hatırlanmanın onları mutlu edeceğini bilerek bu özel günde tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimizi de saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.