enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Eğitimcilerin Muğla’dan başlattığı eylem sonuç verdi

Eğitimcilerin Muğla’dan başlattığı eylem sonuç verdi

1110x200 Keci boyutlandırılmış-08
1110X200 Develi-06-08
1110x200 ALLKARIA INDIRIM FULL POST-18
gumbelgroupbanner27-03-2021-üst
gastro-1-FDA tarafından Sınıf II Tıbbi Cihaz olarak onaylanan ActivePure Teknolojisine sahip tek ürün-8 mart-2021
previous arrow
next arrow
Eğitim Sen Muğla Şubesi tarafından Twitter üzerinden “EğitimEmekçisiyimAşıOlmadım” etiketi ile başlatılan eylem sonuç verdi.

Bodrum Gündem Haber

Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran, “Mücadelemiz sonucunda bugün eğitim emekçilerinin bir kısmına daha aşı randevusu verilmeye başlandı. Unutulmasın; eğitim ve bilim emekçilerinin mücadelesi eşit ve özgür bir gelecek içindir” dedi.
Savran’ın yaptığı açıklama şu ifadeler ile devam etti; “Yüz binlerce eğitim emekçisinin aşılanmadığı gerçekliğini haykırmak, yaratılmaya çalışılan algı kampanyalarının bizim yaşamımızda hiçbir karşılığı olmadığını göstermek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için  sosyal medya üzerinden yapmış olduğumuz Eğitim Emekçisiyim Aşı Olmadım kampanyası sonuç verdi. Mücadelemiz sonucunda bugün eğitim emekçilerinin bir kısmına daha aşı randevusu verilmeye başlandı.
Ancak hala daha aşılanmayan çok sayıda eğitim emekçisi arkadaşımız var. Birimiz güvende değilsek, hiçbirimiz güvende değiliz. Sağlık hakkımız, öğrencilerimizin kamusal eğitim hakkı için yüz yüze eğitimin başlayabilmesi ve sürdürülebilmesi için tüm eğitim emekçisi arkadaşlarımız acilen aşılanmalıdır. Öğrencilerimizin, eğitim emekçilerinin, velilerin, halkın sağlık hakkı; öğrencilerimizin eğitim hakkı için mücadeleye devam edeceğiz. Eğitim emekçileri çaresiz değil. Kimse ses çıkarmasa da, sorumluluk almasa da haklarına ve sağlıklarına sahip çıkacak, öğrencilerinin eğitim hakkını da koruyacaktır. Unutulmasın; eğitim ve bilim emekçilerinin mücadelesi eşit ve özgür bir gelecek içindir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.