enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Evleneceklerin yolu açıldı

Evleneceklerin yolu açıldı

COVID-19 kısıtlamalarının kademeli olarak gevşetilmesi ve normalleşmeye geçilmesiyle birlikte kına, nikâh ve düğünler de 1 Haziran’dan sonra yapılacak. Düğün sektöründe yeni düzenleme ile birlikte canlanma yaşanacak.

Bodrum Gündem Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşme döneminde düğün, nikâh, kına ve nişan gibi etkinlikler nasıl yapılacak. İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdiği genelgeyle düğün, nişan, nikâh ve kına merasimlerinde alınacak önlemleri sıraladı.

Buna göre Nikâh törenleri, nikâh merasimi şeklindeki düğünler açık alanlarda, masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması, temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, yiyecek-içecek ikramının olmaması şartıyla yapılabilecek.

Nişan ve kına gibi etkinliklere ise 1 Temmuz’dan sonra izin verilecek.

Kapalı alanlarda kişi başı 6 metrekare şartı ve 100 davetli sınırlaması getirildi. Nikâh törenleri, nikâh merasimi şeklindeki düğünler, kapalı alanlarda kişi başı asgari 6 metrekare alan bırakılması, azami 100 davetli olması şartıyla yapılabilecek.

Nikâh töreni ve düğünlerde yiyecek ikramı ise 15 Haziran’dan sonra yapılabilecek, kapalı alanlarda azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamaya son verilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.