enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Köy Odası yenileme imece çalışması tamamlandı

Köy Odası yenileme imece çalışması tamamlandı

1910 yılında inşa edilmiş zaman içinde kullanılamaz duruma gelmiş tarihi kültürel varlığı Köy Odası’nın yenilenme ve çevre düzenlemesi çalışması tamamlandı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın, Yaka ziyareti sırasındaki tespitleri arasında; 1910 yılında inşa edilmiş ama zaman içinde kullanılamaz duruma gelmiş tarihi kültürel varlığı Köy Odası’nın yenilenme ve çevre düzenlemesi çalışması, Bodrum Belediyesi öncülüğünde, Bodrum Kent Konseyi – Kent Estetiği Çalışma Grubu bünyesinde oluşturulan Yaka İmece Ekibi eşgüdümü ile tamamlandı.

Yaka İmece Ekibi Koordinatörü Gürol İnan’ın açıklaması şöyle:

“Mimar Şerife Türk Derin tarafından rölövesi alınan, projelendirilen bina yeniden inşa edildi ve çevre düzenlemesi yapıldı. Yenilenen Köy Odası, Yaka Mahalle Muhtarlığı olarak kullanılarak tekrar işlev kazanacak.

Kent estetiğine de olumlu katkı sağlayan bu çalışmanın, kentimizin tüm mahallelerindeki tarihi kültürel yapılara sahip çıkılması, onarılması, gerekiyorsa aslına uygun olarak yeniden yapılması, kullanıma açılması konusunda örnek olmasını diliyoruz. Her mahallede sorumluluk alacak liderlerin öncülüğünde birer imece ekibi oluşturularak bunu gerçekleştirmek mümkün. İmece yoluyla değişimi başlatan bireylerin ve kurumların, sosyal ve kültürel fayda odaklı yolculukları, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma kültürünü de pekiştirerek yapısal dönüşümünü tetikleyecektir.

Yenileme çalışmasına malzeme, uygulama ve maddi destek ile katkı koyarak imeceye katılan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.