enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kadem Mete’den Kurban Bayramı mesajı

Kadem Mete’den Kurban Bayramı mesajı

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Kurban Bayramı ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı. 

Bodrum Gündem Haber

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Kurban Bayramı mesajı şu şekilde;

“Değerli Vatandaşlar, Sevgili Muğlalılar,

Sizlerle birlikte bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmuş olmanın sevinci ve huzuru içindeyim.

Kurban Bayramı, Rabbimizin bizlere müjdesidir. Berekettir. Rahmettir. Sevgi, vefa ve fedakârlığın simgesidir. Sahip olduğumuz varlıkları inancımız uğruna feda edebilme iradesini bize kazandıran büyük bir ibadetin sembolüdür. Aynı zamanda insanlığa birlik ve beraberliği hatırlatır.

Millet olarak, vatanımızı parçalamaya niyetlenenleri geri püskürttüğümüz, başta FETÖ olmak üzere ülkemizi bölmek isteyen tüm terör örgütlerini lânetlediğimiz 15 Temmuz Günü’nde olduğu gibi bu bayramda da bizlere millet ve ümmet olma iradesini kazandıran Rabbime binlerce kere hamdolsun.

İnsanlık olarak, din kardeşlerimizle bağlarımızın güçlendiği bayramlarımıza ihtiyaç duymaktayız. Akrabalarımızla bir araya gelmek, sevdiklerimizle kucaklaşmak bayramlarımızın en önemli özelliklerindendir. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle uzun süredir maalesef bu mümkün olamamıştır.

Bu bayramda kısıtlamaların kalkmış olması sevdiklerimizle kucaklaşmak için bir fırsat gibi görünse de salgının henüz sonlanmadığını aklımızdan çıkarmamalıyız. Bayram kutlamalarımızı salgın kurallarını gözeterek gerçekleştirmeli, tedbiri elden bırakmamalı, maske ve mesafe kurallarına uymalıyız. Zira tedbirsiz davranmamız salgının hızla yayılmasına neden olabilir.

Aziz milletimiz nice zorlukları birlik ve beraberlik içinde aşmıştır. Sabırla, azimle, duayla, kararlılıkla bu salgın illetinin de elbet üstesinden gelecektir. Rabbimin bu süreçte bizlere irade kazandırması için dualarımı eksik etmediğim gibi çok yakında sağlıklı günlere kavuşacağımıza dair en ufak bir şüphem yoktur.

Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden biri olmamız nedeniyle akın akın ilimize gelen tatilcilerimize de bir kez daha seslenmek istiyorum. Lütfen kalabalıktan uzak duralım, maske ve mesafe kurallarına uyalım. Ayrıca, bayram vesilesiyle yollara düşen kardeşlerimizin de trafik kurallarına uymalarını, uykusuz araç kullanmamalarını kendilerinden önemle rica ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçten bir an önce kurtularak huzura ermeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor; hanelerimize bereket, gönüllerimize ferahlık dolması dileklerimle tüm İslâm âleminin Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.