Bodrum Gündem

Mitso, Geka’dan Hayvan Yemi, Saman ve Arı Kovanı Desteği İstedi 

Mitso, Geka’dan Hayvan Yemi, Saman ve Arı Kovanı Desteği İstedi 
06.08.2021
0
A+
A-

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) orman yangınlarının önlenmesi, etkilerinin ortadan kaldırılması ve yangından etkilenen yöre halkına nasıl bir destek olunabileceğini belirlemek amacıyla çalışma başlattı.

Bodrum Gündem Haber

Çalışma kapsamında GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ile Muğla Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Sert, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek odanın Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüştü. Özer’e orman yangınlarının önlenmesi ve yangından zarar gören yöre halkının desteklenebilmesi için neler yapılması gerektiğini soran GEKA temsilcileri Muğla, Aydın ve Denizli illerinde orman yangınlarından etkilenen bölgelerdeki odalarla da görüşeceklerini ve toplayacakları bilgiler doğrultusunda destek programlarının oluşturulması için rapor hazırlayacaklarını ifade ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, GEKA temsilcilerine yanan alanları ve yangından etkilenen mahallelerdeki durumu gördüğünü belirterek “Şu anda yangından etkilenen kırsal kesimde en büyük ihtiyacı hayvanlar için yem ve saman. Arıcılar için ise arı kovanı. GEKA bunların karşılanması için proje oluşturabilir. Üreticilerin hayvanları için yem ve saman desteği verebilir. Arıkovanı desteğinde bulunabilir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.