Bodrum Gündem

Teşekkürler Türkiye

Teşekkürler Türkiye

Marmaris tarihinin en büyük yangın felaketini yaşarken, orman yangınlarının söndürülmesi için diğer il ve ilçelerden pek çok belediye de seferber oldu.  Yangının ilk gününden itibaren ilçeye gelen kurumlar pek çok alanda Marmaris Belediyesi’ne destek verdi. 

Bodrum Gündem Haber

Marmaris 29 Temmuz Perşembe tarihinden bu yana yangınlarla boğuşuyor. Birçok mahallede etkili olan yangınların kontrol altına alınması ve lojistik destek sağlanması için Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelerden de destek geldi. İstanbul, İzmir, Aydın, Adana, Denizli, Samsun, Tekirdağ, Eskişehir, Bursa, Manisa, Sakarya, Konya büyükşehir belediyelerinin yanı sıra Çanakkale, Adıyaman, Uşak, Kütahya, Şişli, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Zeytinburnu, Bakırköy, Karşıyaka, Çiğli, Bayraklı, Seferihisar, Çerkezköy, Çorlu, Merkezefendi, Efes Selçuk, Nilüfer, Pursaklar, Efeler, Akhisar, Milas, Ula, Menteşe, Çine, Didim, İncirliova, Kuşadası, Nazilli, Yenipazar, Gölcük, Büyükçekmece gibi ilçe belediyeleri de yardıma koştu. Belediyeler malzeme, işgücü, lojistik gibi konularda destek vererek Marmaris Belediyesi’ni bu olağanüstü zor günlerde yalnız bırakmadı. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşu ve gönüllüler de Marmaris’e koştu.

Birçok Alanda Destek Geldi

Yangın bölgelerinde birçok belediye itfaiye ekipleriyle sahadaydı. Bazı belediyeler mobil ikram araçlarıyla dış görevdeki personel ve gönüllülere gıda desteği verirken, bazı belediyeler ise bölgelerinde topladıkları malzemeleri ilçeye getirdi. Öte yandan veterinerlik, hasta nakil gibi hizmetleri yerine getiren belediyeler de oldu.

Zor Günlerinde Yardıma Koşanları Çok Olsun

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, afet dönemlerinde dayanışmanın ne denli önemli olduğunu yaşayarak öğrendiklerini söyleyerek, “Çok geniş bir alanda büyük bir afet yaşıyoruz. Ama görüyoruz ki bizim gibi birçok kurum bu yangının sönmesi için var gücüyle sahada. Bu zor günlerimizde bizi yalnız bırakmayanları Marmaris halkı hiçbir zaman unutmayacak. Onların da zor günlerinde yardıma koşanları çok olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.