enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Bale Festival, “Carmen” İle Sona Erdi

Bodrum Bale Festival, “Carmen” İle Sona Erdi

 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum Kalesi’nde düzenlenen 18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali “Carmen” balesi ile sona erdi.

Bodrum Gündem Haber

Küresel salgın nedeniyle iki yıl aradan sonra bu yıl sanatseverlerle buluşan  18. Uluslarası Bodrum Bale Festivali, kapanışını “Carmen” balesi ile yaptı.

Tüm festival boyunca seyirciden aldığı olumlu geri dönüşlerle ve festivalde yer alan seçkin eserlerle adeta bir sanat şölenine dönüşen festival, İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ünlü “Carmen” balesi ile sona erdi.

Temsili aralarında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu’nun da olduğu çok sayıda sanatsever izledi. 657 biletin satıldığı temsilin biletlerinin yoğun ilgi sebebiyle 6 gün önce bittiği öğrenildi.

Tüm dünyanın bildiği ve sevdiği, güzel çingene kızı Carmen’in tutkulu aşklarının anlatıldığı, dansları, dekor ve kostümleri ile seyirciden büyük beğeni toplayarak kapalı gişe oynayan eser Bizet’nin ünlü Carmen operasının müzikleri eşliğinde sahnelendi.

Müzik düzenlemesi Tulio Gagliardo Varas’a ait, ünlü koreograf Carlos Vilan’ın oluşturduğu eserin dekor tasarımı Tayfun Çebi’ye, kostüm tasarımı ise Gülay Korkut’a ait.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, yaptığı konuşmada “Çok uzun zamandır sizlerden ayrı kaldık. Bir sanatçının ekmeği, suyu, her şeyi alkıştır. Sizler olmadan, sizlerin alkışları olmadan bizim yaptığımız şeyler anlamsız kalıyor. Aşılamanın yaygınlaşmasıyla birlikte sizlerle daha rahat bir ortamda birlikte olma olanağı bulduk. Gelecek sene inşallah pandeminin iyice ortadan kalkmasıyla hep beraber, iç içe, beraber olarak festivalimizi düzenleriz. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Seneye görüşmek üzere.” diye konuştu.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.