enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Hollandalı Trio, Gümüşlük Sahilinde caz konseri verdi…

Hollandalı Trio, Gümüşlük Sahilinde caz konseri verdi…

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Hollandalı Trio Reijseger Fraanje Sylla’yı, Suda Caz Konserlerinde Gümüşlük Sahilinde misafir etti.

Bodrum Gündem haber

18 . Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivalinde sahneye çıkan Trio Reijseger Fraanje Sylla, Gümüşlük Sahilinde caz rüzgarları estirdi. Çellist Ernst Reijseger, Piyanist Harmen Fraanje ve Senegalli Şarkıcı-Perküsyonist Mola Sylla’dan oluşan Trio, Bodrumlu caz severlere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Caza farklı bir tat

Caz, Afrika şarkıları ve klasik müziğin mükemmel bir karışımını icra eden Trio Reijseger Fraanje Sylla, Gümüşlük’te Bodrumlu caz severlerle buluştu. Günbatımında başlayan konserde Trio, caz, klasik ve doğaçlama müzik konusunda uzmanlaşmış bir plak şirketi olan Winter and Winter’dan 2013 yılında çıkan, “Down Deep” ve 2015’te çıkan “Count till Zen” adlı iki albümden ve Just Listen Records tarafından 2020’de piyasaya sürülen üçüncü albümleri “We Were There”den seçtikleri parçaları seslendirdi.

Ruhani bir bütünlük

Sahnede kendi dillerini olağanüstü bir duyarlılıkla yaratabilen Hollandalı trio, aynı zamanda Afrikalı şarkıcı Sylla’nın melankolik ve mükemmel sesiyle, farklılıklarını icra ettikleri müziğe yansıtıyor. Gümüşlük’teki gecede, Sylla’nın vokallerinin yanı sıra xalam ve m’bira gibi yerel çalgılardaki performansı, Fraanje’nin coşkulu, doğaçlama piyano tuşeleri ve Reijseger’in incelikli melodileri ise eklektik ve bazen de ruhani bir bütünlük oluşturuyordu.

Sanatın her disiplininde kreatif partner olarak yer aldılar

Trio Reijseger Fraanje Sylla, yaptıkları müzikle bugüne kadar müzisyenlerin, şairlerin, dansçıların, ressamların, heykeltıraşların, fotoğrafçıların ve film yapımcılarının kreatif partneri olarak performans sergilemiş. Trio, tanınmış Alman film yapımcısı Werner Herzog’un, birçok filminin de müziklerini yapanmış. 2009 tarihli “My Son, My Son, What Have Ye Done”; 2010 tarihli “Cave of Forgotten Dreams”, 2016 tarihli “Salt and Fire” ve 2019 tarihli “Family Romance” bunlardan sadece bazıları…

  1. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali konser programı

24 Temmuz: Gülsin Onay (Piyano) & Ancyra Ensemble & Nisan Ak (Şef) / Türkiye – Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21:00)

26 Temmuz: North Sea String Quartet / Hollanda – Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21:00)

29 Temmuz: Kisuk Kwon (Piyano) / Kore – Zefirya Kültür Merkezi (21:00)

1 Ağustos: Meral Polat Caz Trio / Hollanda – Gümüşlük Festival Merkezi – SUDA (20:30)

4 Ağustos: Pablo Galdo – (Piyano) / İspanya- Antik Taş Ocağı –  TAŞTA (21:00)

8 Ağustos: Valerian Shiukashvili – (Piyano) / Gurcistan – Antik Taş Ocağı TAŞTA (21:00)

11 Ağustos: Barış Büyükyıldırım  (Piyano) – Gümüşlük Festival Merkezi SUDA (20:30)

12 Ağustos: Kumda Piyano – GFA Piyano Masterclass Konseri – Gümüşlük Festival Merkezi (20:30)

15 Ağustos: Zoran İmsirovic  (Piyano) / Sırbistan -Zefirya Kültür Merkezi (21:00)

16 Ağustos: Elif Çağlar Caz Quartet / Türkiye – Gümüşlük Festival Merkezi, SUDA (20:30)

17 Ağustos: Kumda Çello –  GFA Cello masterclass konseri – Gümüşlük Festival Merkezi (20:30)

18 Ağustos: Henri Demarquette (Viyolonsel) & Özgür Ünaldı (Piyano) / Fransa –  Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21:00)

21 Ağustos: Trio Reijseger Fraanje Sylla / Hollanda – Gümüşlük Festival Merkezi SUDA (20:30)

23 Ağustos: Ori Jacobson Trio / İsrail – Gümüşlük Festival Merkezi SUDA (20:30)

24 Ağustos: Gülsin Onay (Piyano) / Türkiye – Zefirya Kültür Merkezi (21:00)

26 Ağustos: Trio Likya / Türkiye –  Antik Taş Ocağı TAŞTA (21:00)

27 Ağustos: Hakan Başar Caz Trio / Türkiye – Gümüşlük Festival Merkezi SUDA (20:30)

29 Ağustos: El Ele Müzik Senfoni Orkestrası & Nil Venditti (Şef) & İlyun Burkev (Piyano) & Naz İrem Türkmen (Keman) / Türkiye- Antik Taş Ocağı  – TAŞTA (21:00)

3 Eylül: Nova Trio  / Türkiye- Zefirya Kültür Merkezi (21:00)

10 Eylül: Dj performansı: Lakuti / Almanya  – Gümüşlük Festival Merkezi  SUDA (20:30)

11 Eylül: Dj performansı: Q-BRA (Kübra Uzun) & Mx. Sür / Türkiye – Gümüşlük Festival Merkezi  SUDA (20:30)

MASTERCLASS PROGRAMI

1-12 Ağustos Piyano Masterclass

13-18 Ağustos Cello Masterclass

ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

  1. PEK-DER ile işbirliği ( Peksimet Çocuk Kütüphanesi )  

2 Temmuz – 10 Temmuz, Festival Merkezi

1 Eylül – 31 Ekim, Festival Merkezi

  1. CANER VE TAMER KARAKAŞ ESKİ ÇOCUK OYUNLARI VE OYUNCAKLARI ATÖLYELERİ

22-24 Temmuz, Festival Merkezi

22 Temmuz // Saat: 16.00-18:00

23-24 Temmuz // Saat: 10:00-12:00; 14:00-16:00

30-31 Ağustos; 1-3 Eylül, Festival Merkezi

  1. ATTA ÇOCUK FESTİVALİ ATÖLYELERİ

31 Temmuz, Cumartesi, “Çılgın Çocuk Orkestrası-Soundpainting Atölyesi” ve “Kendi Bestemi Yapıyorum-Soundpainting Atölyesi”, Festival Merkezi

21 Ağustos, Cumartesi, “Mini Hologram Atölyesi” ve “Öykü Feneri Atölyesi”, Festival Merkezi

  1. BABUN ÇOCUK KİTABEVİ ATÖLYELERİ

28 Ağustos, “Mikroplastik Avcılığı” etkinliği, Festival Merkezi

4 Eylül, “Festival Çadırı Tasarla-Yap” etkinliği, Festival Merkezi

  1. “Arılar Aşkına” ATÖLYELERİ 

Tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak         

SERGİLER

12 Ağustos: Yiğit Uygur Fotoğraf Sergisi, “Festivalin 18 Yılı” (19.30) TOPRAK EV

25 Ağustos: Ekin Anıl Resim Sergisi (19.30) TOPRAK EV

8 Eylül: Yasemin Akyüz Resim Sergisi (19.30) TOPRAK EV

* Festival biletleri, Biletix’ten temin edilebilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.