enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İlk konuk Kılıçdaroğlu oldu

İlk konuk Kılıçdaroğlu oldu

Muğla’da yanan bölgelerde incelemelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Osmaniye köyünü ziyaret etti. Kılıçdaroğlu yangında yanan evi, hayırseverlerin desteğiyle Marmaris Belediyesi tarafından 5 günde hiçbir ücret alınmadan tekrar yapılan Yılmaz ailesinin konuğu oldu.

Bodrum Gündem Haber

Muğla’da yangın meydana gelen ilçelerde incelemelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris’i de ziyaret etti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın ev sahipliği ziyarette Kılıçdaroğlu’na ziyareti sırasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı da eşlik etti.

Filizlenen Alanları İnceledi

Osmaniye köyündeki programa giden Kılıçdaroğlu, Dereözü mevkinde durarak yanan orman alanında tekrar filiz vermeye başlayan alanda incelemelerde bulundu. Yeşillenen bir ağacın fotoğrafını çeken Kılıçadaroğlu, “Doğa kendini yeniliyor, biz mutlu oluyoruz. Doğa güçlü bizde güçlü olmak zorundayız” ifadesini kullandı.

Başkan Oktay Sunum Yaptı

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra Osmaniye köyüne geçti. Burada ilk olarak Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yangın sırasında ve sonrasında yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı. Yangının ilk dakikasından itibaren tüm belediye yönetimi ve çalışanlarının teyakkuzda olduğunu söyleyen Oktay, “Sizlerin de desteği ile el birliğiyle bu felaketi atlattık. Şimdi önümüze bakıyoruz. Umudumuzu hiç kaybetmeden eski güzel günlere döneceğimize yürekten inanıyoruz” dedi. Belediyenin çalışmalarını takip ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Başkan Oktay ve ekibini tebrik etti.

Yanan Ev 5 Günde Yapıldı

Sunumun ardından yangında evleri tamamen yanan Yılmaz ailesinin Marmaris Belediyesi tarafından hayırseverlerin desteğiyle hiçbir ücret alınmadan 5 günde yapılan yeni evinin ilk konuğu Kılıçdaroğlu oldu. Medine ve Yusuf Yılmaz ile çocukları Merve ve Meryem’in konuğu olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu burada çay içti ve ev halkı ile bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra Köyceğiz’e hareket etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.