enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Vali Tavlı’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Tavlı’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valisi Orhan Tavlı yayınladığı açıklamanın başında “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Aziz Türk Milletinin ve kahraman ordumuzun verdiği onur mücadelesinin sonucunda ülkemizin kurtuluşunu ve bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla çok zor koşullar altında verilen çetin mücadelenin ardından zaferle taçlandığını ve 30 Ağustos tarihte; inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık destanı olarak yerini aldığını ifade eden Vali Tavlı açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Aziz Milletimizin üstün gayret ve fedakarlıkları sayesinde kazanılan Şanlı Zafer’den aldığımız ilham ve cesaretle; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, vatanımızı ve bayrağımızı korumak, Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak ve ülkemizi her alanda daha aydınlık bir geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük Zaferin 99. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.