Bodrum Gündem

Caz Festivali programı açıklandı, 1 Eylül’de başlıyor

Caz Festivali programı açıklandı, 1 Eylül’de başlıyor
31.08.2021
0
A+
A-

Bu yıl 5. Si düzenlene Bodrum Caz festivali 1 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 21:00’de şef Münif Akalın yönetiminde Kerem Görsev Trio ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nınperformansı ile Bodrum Kalesi Kuzey hendeğinde başlayacak.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem haber

 Bu sene ülkemizde ve bölgemizde yaşanan zor günlerin etkilerini biraz da olsa azaltmak amacıyla festivalin zor şartlar altında da olsa gerçekleştirilmesine karar verildi. Caz Derneği Bodrum’un yaralarını sarmaya destek olmak amacıyla satılan her bir biletin 10TL’sini Bodrum Belediyesi’nin ilgili fonuna devredecek. Ayrıca etkileri süren Covid-19 pandemisi dolayısıyla festival, sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapılarak gerçekleşecek.

Caz Derneği tarafından düzenlenen festivalin teması Akdeniz Kardeşliği olarak belirlendi. Aynı zamanda Rodos Caz Festivali ile Kardeş Festival olarak karşılıklı sanatçı değişimi gerçekleşecek.

5. Bodrum Caz Festivali 1 -11 Eylül 2021 tarihleri arasında çeşitli mekanlarda müzikseverlerle buluşacak. 11 gün sürecek festivalde, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Anthaven Aspat, Erkan Oğur Müzik Okulu, Mine Sanat Galerisi gibi mekanlarda birbirinden özel konserler, sergiler, caz atölyeleri yer alacak.

Kimi etkinliklerin ücretsiz izlenebileceği festivalde konser ücretleri 55TL’den başlıyor ve aynı gün aynı mekanda olacak etkinlikler tek biletle izlenebilecek. Festival programı https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali adresinden takip edilebilir.

Biletler için : https://www.biletix.com/etkinlik-grup/257880481/IZMIR/tr

5 . Uluslararası Bodrum Caz Festivali Programı:

1 Eylül 2021 Çarşamba 21:00- Açılış Konseri – Bodrum Kalesi
Kerem Görsev Trio ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası
Şef: Münif Akalın

5 . Bodrum Caz Festivali’nin Açılış Konserinde özel bir proje ile Kerem Görsev Trio ile Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası sahne alıyor. Konser Bodrum Kalesi’nde Münif Akalın’ın şefliğinde gerçekleşiyor.

3 Eylül 2021 Cuma 18:00 Mine Sanat Galerisi – Yalıkavak

Jazz Fragile – Open Design Studio: İrfan Aydın, Rana Aydın
Mine Sanat Galerisi ve Open Design Studio iş birliğinde sanatçılar İrfan Aydın ve Rana Aydın’ın çalışmalarının yer alacağı porselen heykel ve resim sergisi izleyiciler ile buluşacak. 30 Eylül’e kadar sürecek serginin Açılış Resepsiyonunda Murat Arkan ile caz dinletisi yer alacak.

Bir Bilet 2 Konser:

5 Eylül 2021 Pazar Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Murat Arkan 19:00

Deneyimli gitarist Murat Arkan, caz standartları ve kendi bestelerinden oluşan repertuarı ile cazın keyifli tınılarını dinleyicilerle Dibeklihan sahnesinde buluşturuyor.

Elif Sanchez 21:00

Önümüzdeki günlerde adını daha sık duyacağımız, müzisyen bir aileden gelen ödüllü ve başarılı vokal Elif Sanchez. 5.Uluslararası Bodrum Caz Festivali’nde ilk kez sahne alıyor.

Sergi ve Ödül Töreni:

5 Eylül’de yine Dibeklihan’da yer alacak etkinlikler arasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Festival Tasarım Yarışması ödül töreni yapılacak. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edilecek ve eserleri sergilenecek. Ayrıca tüm eserler dijital ortamda sergilenecek.

Caz Atölyeleri:

6 Eylül 2021 Pazartesi Erkan Oğur Müzik Okulu

Neşet Ruacan ile Caz Atölyesi 14:00

Erkan Oğur ile Perdesiz Gitarda Makamsal Bilgi Paylaşımı 16:00

Bir Bilet 2 Konser:

7 Eylül 2021 Salı Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Eylül Çekirge | Electronic Live 19:00  

Tek kişilik sahne performansıyla dikkat çeken Eylül, canlı elektronik altyapıları, özgün şarkıları ve vokal tavrıyla etnik-elektronik tınıları buluşturuyor.

Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin | Hay’dan Gelip Hu’ya Giden Şarkılar 21:00  

5 . Uluslararası Bodrum Caz Festivali ‘Hay’dan  Gelip Hu’ya Giden Şarkılar’ projesiyle iki yetenekli müzisyen, Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin’i ağırlıyor.

8 Eylül  2021, Çarşamba 21:00 – Anthaven Aspat

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Çok yönlü bir sanatçı, anlatıcı ve bir perküsyon üstadı olan Ayhan Sicimoğlu, Latin All Stars grubuyla vereceği konserde dinleyenleri eğlenceli bir yolculuğa çıkartıyor. Her yaştan müziksevere Latin Caz ritimleri ve sohbeti ile keyifli bir gün vadediyor.

 9 Eylül 2021, Perşembe 21:00  Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Mauro Sigura Quartet

5 . UluslararasıBodrum Caz Festivali kapsamında İtalya’dan Mauro Sigura Quartet dinleyicileriyle buluşuyor. Akdeniz Kardeşliği temamız kapsamında Türkiye’ye gelen grubun müziği evrensel ve kültürlerarası boyutuyla da ilgi çekiyor.

Bir Bilet 2 Konser:

10 Eylül 2021, Cuma Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Tanini Trio| Burçin Büke, Bilgin Canaz, Tahir Aydoğdu 21:00

Her biri kendi enstrümanında bir duayen sayılan üç büyük ustanın caz ile heyecan verici

buluşmasına davetliyiz. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü; Tanini Trio ile ney, piyano ve kanun buluşmasına ev sahipliği yapacak.

10 Eylül 2021, Cuma Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Petros Klampanis Trio | Dijital Konser  22.30

Kardeş Festival: Rhodes Jazz Fest

5 . Uluslararası Bodrum Caz Festivali ile Rhodes Jazz Festival Kardeş Festival projesi kapsamında Petros Klampanis, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde ve Youtube kanalımızda dijital olarak izleyicisiyle buluşacak.

11 Eylül 2021, Cumartesi 21:00  Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 

Acoustic Latin Project | Sibel Köse, Kamil Erdem, Serdar Barçın

Sibel Köse, Kamil Erdem ve Serdar Barçın, 5. Bodrum Caz Festivali’ne Acoustic Latin Project projesi ile katılıyor. Kapanışta Festivale ve yaza veda ederken güzel bir caz gecesini sizlerle paylaşmak üzere bekliyoruz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.