enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Partimiz 98 yaşında iktidara yürüyor

Partimiz 98 yaşında iktidara yürüyor

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu CHP’nin 98.Kuruluş Yıldönümü ve 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde; Bu yıl Partimizin 98. Yaşını kutluyoruz. Partimiz Cumhuriyetin 2. Yüzyılına, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırma görevi ve iddiasıyla iktidara yürüyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun…
9 Eylül; halkımızın bağımsızlığa giden onurlu yolculuğunda, düşman işgaline son verilmesinin tarihi günlerindendir. Bu vesileyle İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu da selamlıyoruz.
Sadece İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü değil, aynı zamanda Kuvayı Milliye ruhuyla donanmış partimizin kuruluş yıldönümüdür.
CHP, dilekçe verip başvuru yapılarak kurulan bir parti değil; halkımızın emperyalizme karşı verdiği mücadelenin bağrından doğan, savaş meydanlarında kurulan bir partidir. Her şartta Cumhuriyetin teminatı olmasını da bu ruha borçludur.
Yolumuz uzun ve zorlu. Ancak bir o kadar da güçlüyüz. Bu gücümüzü tarihten aldığımız Kuvayı Milliye ruhuna ve “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” perspektifiyle halkımızın gönlünde yer etmemize borçluyuz.  Bu gücümüzü, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında, Tek Adam Rejimi’nin yarattığı bütün tahribatı yok etmek için kullanacağız. Partimizin 98.kuruluş yıl dönümünde daha güçlü ve birlik beraberlik içerisinde bizlere bugünleri gösteren kurucularımızı saygı ile anıyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.