enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Ahilik Haftası Mesajı

Ahilik Haftası Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı Ahilik haftası ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Ahilik haftası ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Tarihimizde önemli bir yeri olan ahilik iyi ahlak, doğruluk, kardeşlik, yardımseverlik gibi güzel meziyetleri birleştiren, ticaret ile ahlakı buluşturan bir hayat düsturudur.

Tarihimizden devraldığımız ahilik kültürünü ihya etmek ve geleceğimizi bu değerlerle inşa etmek hepimizin sorumluluğudur.

Kardeşlik ve dayanışma ekseninde asırlardan beri bize yol gösteren ahilik anlayışı, ülkemizin 2023 ve 2053 hedeflerine ilerleyişinde de bizlere rehberlik edecektir.

Ahilik ruhunu hala yaşatan esnaf ve sanatkârların nüfusa oranı itibarıyla ülkemizin ikinci ili olan Muğla’da günümüz ahilerinin sorunlarını çözümsüz, beklentilerini cevapsız bırakmamak için gerekli adımları atmaya, ilimizin ekonomisine katkısı olan her girişimi desteklemeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Pir Ahi Evran-ı Veli’yi ve onun izinde yürüyen gelmiş geçmiş bütün ahileri rahmet ve minnetle yâd ediyor; ekonomik ve sosyal hayatımızın temeli olan esnaf ve sanatkârlarımız, tüccarlarımız, sanayicilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum. İşlerinizin hayırlı, kazancınızın bereketli olmasını diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.