enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Türk Eğitim Vakfı’ndan afetzede öğrencilere destek

Türk Eğitim Vakfı’ndan afetzede öğrencilere destek

Türk Eğitim Vakfı, son yaşanan orman yangınları ve sel felaketlerinde zarar gören öğrencilerin de yanında.
Bodrum Gündem Haber
Türk Eğitim Vakfı (TEV), son dönemde ülkede ardı ardına yaşanan orman yangınları ve sel felaketleri sonrasında bu bölgelerde zarar gören, ebeveynlerini kaybeden, anne veya babası çalışamaz durumda olan ya da ağır maddi kayba uğrayan öğrencilerin eğitimine devam etmesine destek olunması amacıyla,  eğitimle İyileştirelim Burs Fonu’nu hayata geçirdi.
Tam 54 yıldır maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği veren Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), orman yangınlarının ve hemen ardından yaşanan sel felaketlerinin sonrasında bu bölgelerdeki öğrencilere burs tahsis etmek için harekete geçerek “Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu”nu oluşturdu.
TEV, Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu ile yangın ve sel felaketlerinde anne veya babasını kaybeden, anne veya babası çalışamaz duruma düşen, yangın ve sel nedeniyle ağır maddi kayba uğrayarak öğrenimine devam edemeyecek olan ilkokul, ortaokul, lise ve yükseköğretimdeki öğrencilere eğitim desteği sağlayacağını açıkladı.


Türk Eğitim Vakfı’nın üzerine düşen görevleri yerine getirmek için çaba gösterdiğine dikkat çeken Türk Eğitim Vakfı Muğla Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ece Yıllıkçı Yeşilpınar verdiği bilgide; “Son zamanlarda ülkemizde ardı ardına yaşanan felaketler hepimizi çok üzdü. Yaşananların ardından yaraları sarmak adına hepimizin elinden geleni yapması gerekiyor.  Biz de Türk Eğitim Vakfı olarak yangın ve sel felaketlerinden olumsuz etkilenen çocuklarımızın yanındayız. Çocuklarımıza ve gençlerimize eğitim hayatları boyunca destek vermek misyonuyla Eğitimle İyileştirelim Burs Fonu’nu hayata geçirdik. Yaşanan felaketlerde anne babasını kaybeden, yaşadıkları ağır maddi kayıplar nedeniyle eğitimine devam edemeyecek durumda olan öğrencilerimiz bu burs fonuna [email protected]tev.org.tr adresimizden, şubelerimiz, belediyeler, valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla başvurulabilir ” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.