Bodrum Gündem

Üniversite güvenlik toplantısı yapıldı

Üniversite güvenlik toplantısı yapıldı

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında “Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri” toplantısı düzenlendi.

Bodrum Gündem Haber

Valilik 75. Yıl toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Yarbay Süleyman Ercan, Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı A. İhsan Başaşçı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi SKS Daire Başkanı Kamil Öztürk, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güvenlik Şube Müdürü Niyazi Sarı, Karayolları 26 Şube Şefi Duru Öztop, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Süleyman Özdemir, Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdür Vekili Ahmet Şan, Muğla Kamyoncu Otomobilci ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Arif Özer katıldı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ara verilen yüz yüze eğitimin başlayacağı 2021-2022 eğitim öğretim döneminde Üniversitelerde ve üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda, üniversite çevresinde huzurlu ve güvenli ortamın devam ettirilmesi, gerek duyulan ilave tedbirlerin alınması, ilgili kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve iş birliğinin arttırılmasının amaçlandığı toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar da değerlendirildi.

Öğrencilerin barınma ihtiyacı için yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda başvuruların tamamına yakınını için yurtlar, misafirhaneler ve yataklı birimler başta olmak üzere öğrencilerin barınma ihtiyacına kamunun tüm imkânlarıyla çözüm üretildiği, barınma ihtiyacı için Kaymakamlıklara, Belediyelere, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ve yurtlara başvuran öğrenci olması durumunda, bu öğrenciler için de ayrıca çalışma yapıldığı, çalışmaların süratle neticelendirileceği belirtildi.

Geleceğin teminatı olan gençler için Muğla’nın güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu vurgulayan Muğla Valisi Orhan Tavlı öğrencilerin barınma, ulaşım ve güvenlik gibi konularda herhangi bir problem yaşamaması için çalışmaların aralıksız süreceğini söyledi.

Pandemi ile mücadelenin en etkili silahın aşı olduğuna dikkat çeken ve Muğla’ya yeni gelen öğrencileri de aşı olmaya davet eden Vali Orhan Tavlı “Öğrencilerimizi sağlık kurumlarımıza, Aile Sağlığı Merkezlerimize ve 44 mobil aşı noktasında aşı olmaya davet ediyorum. Rehavete kapılmadan kendiniz ve sevdikleriniz için lütfen aşınızı olun, güvende olun. Sorumluluk bilinciyle randevu olup aşı yaptıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize ve akademisyenlerimize yeni akademik yılda başarılar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.