enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tuzabat Kalkınma Kooperatifi ve üyeleri mağdur edilmemeli

Tuzabat Kalkınma Kooperatifi ve üyeleri mağdur edilmemeli

SS Tuzabat Tarımsal Kalkınma Kooperatifine Milas Belediyesi tarafından gönderilen bir yazıda, 1994-1995 yıllarında Vali Lale Aytaman döneminde yaptıkları binadan çıkmaları ve 7 gün içinde boşaltmaları isteniyor.

Bodrum Gündem Haber

Kooperatif 1993’de kurulmuş. Başlangıçta Tuzabat, Menteş ve Korucuk köylerinden 200 üyesi varmış. Bugün 64 üyeye sahip.

Arsa Köy tüzel kişiliği tarafından 49 yıllığına kooperatife verilmiş. Bu konuda sözleşme imzalanmış. Binayı kooperatif kendi bütçesinden yapmış.

Şimdi ise Kooperatif Başkanı Ersin Kölgeli’ye gönderilen yazıda, belediyeye ait taşınmazda işgalci konumundasınız ve 7 gün içinde burayı boşaltın deniliyor.

Kooperatif Başkanı Ersin Kölgeli, arsa belediyeninse bina kooperatifin diyor. Kölgeli, “Bizim köy muhtarlığı ile 1994-1995 yıllarında arsa için 49 yıllık bir kullanım hakkı olan bir sözleşmemiz var. Bu sözleşme devletin ilgili kurumlarının arşivinden bulunabilir. Gerekli Araştırmalar yapılmadan bize bu şekilde yazı yazılması haksızlık ve kamu kurumu olan kooperatifin mağdur edilmesi demektir. Belediye başkanımız Muhammet Tokat’ın bir hukukçu olarak konuya el atmasını istiyoruz,” diye konuştu.

Kooperatif yönetim kurulu üyesi Süleyman Öner de şöyle konuştu: “Bize verilen arsa 520 Metrekare. 49 yıllık kullanım hakkı sözleşmesi muhtarlık karar defterinde ve Kooperatif karar defterinde var. Valilik ve Tarım İl Müdürlüğü arşivinden de bu sözleşmeye ulaşılabilir. Kooperatifimiz ve üyelerimiz mağdur edilmemeli. Belediye başkanımızın bu sorunu kooperatifimiz lehine bir çözüme kavuşturacağına inanıyoruz.”

Kaynak : Nevzat Çağlar Tüfekçi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.