enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Serdar Anlağan ile Çağdaş Sanat Seminerleri başlıyor

Serdar Anlağan ile Çağdaş Sanat Seminerleri başlıyor

Çocuk Gelişimci Leyla Holmes ve Sanatçı Tayfun Ali Kartal’ın yönettiği Bodrum Kızılağaç’taki ARTEDEMY Sanat Stüdyosu’nun düzenlediği “Serdar Anlağan ile Çağdaş Sanat Seminerleri” 17 Ekim 2021’de başlıyor.

Bodrum Gündem Haber

Serdar Anlağan Çağdaş Sanat Semirleri hakkında; “XX. yy Bin yıla değer, hızlandırılmış bir dönemdir. Çağdaş Sanat’ın dev kazanından bir kepçe veren bu seminer dizisi, izleyicisine “anahtarlar” vaat etmektedir. İsteyenler, o anahtarları kullanarak kapıları açacak ve yeni evrenleri keşfedecektir.”  dedi.

Serdar Anlağan’ın Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 3. Sınıf öğrencilerine 3 yıl verdiği bu özgün seminer dizisi herkese açık olacak.  Pandemi şartları nedeniyle kontenjan sınırlı sayıdadır. Tüm seminerler Bodrum Mimarlık Kitaplığı konferans salonunda gerçekleşecek. Kontenjan, ücret ve kayıt bilgisi için Artedemy Sanat Stüdyosu sosyal medya hesaplarına yazabilirsiniz.

Serdar Anlağan Hakkında: 1968’de Ankara’da doğdu, arkeolog ve müzeci bir ailenin ikinci oğludur. Küçük yaşta mitoloji ve felsefeye ilgi duydu. 1985’te Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde okumaya başladı, ancak ertesi yıl aynı fakültenin iç mimarlık ana sanat dalına geçti. 1991’de mezun oldu. 1990-94 arasında çeşitli mizah dergilerinde yazar ve çizer olarak çalıştı. 1994’te UCLA ALC’de yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi aldı. 2010-13 Arasında M.Ü. Bodrum GSF’de “Çağdaş Sanat” dersleri verdi. Sadberk Hanım Müzesi, Darüşşafaka Müzesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Sermet Çifter Kütüphanesi, Hacı Abdullah Lokantası, Air France gibi kurumlar için proje ve uygulamaları vardır. 2005’te UIA 22. Dünya Mimarlık Kongresi’nde Serbest Kürsü’de manifesto okumuş ve iş hayatından çekilmiştir. Halen Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda gönüllü olarak yöneticidir. Yayımlanan kitapları: The Book M (2004) Denizin Köpüğüne (2019) Çok Safsın Bebek (2021)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.