Bodrum Gündem

CHP’li Kadınlar Bir Araya Geldi

CHP’li Kadınlar Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Kadın Kolları dayanışma gecesi düzenledi.

Bodrum Gündem Haber

Ortakent Müsgebi Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye CHP Kadın Kolları Başkanlığı Merkez Yürütme Kurulu üyeleri Ayten Gülsever ve Merve Altınbaş, önceki dönem parti meclisi ve merkez yürütme kurulu üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Aysun Korkut, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Belediye Başkanı Ahmet Aras ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan ile çok sayıda partili kadın katıldı.

İlçe Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan, gecede yaptığı konuşmada “Uzun zaman sonra sizlerle yeniden bir arada olmaktan dolayı müthiş heyecanlıyım. Seçildiğimiz günden bu yana mahallelerde sizlerle bir arada olduk, görüştük ama ilk defa bu kadar coşkulu, bu kadar çok kadını bir arada görmekten dolayı çok mutluyum. Hepiniz hoş geldiniz. Sizler olduğunu sürece CHP iktidara adım adım yürüyor. Bugün birlikteliği tekrar sağlamak, olası bir erken seçimde CHP Kadın Örgütünü dimdik ayakta olduğunu cümle âleme göstermek için buradayız. Kapı kapı, sokak sokak, ev ev dolaşmaya hazırız. CHP geliyor, iktidar bizim. Bizim yapamayacağımız, sizlerin aşamayacağı hiçbir engel yok” dedi.

Kadın için siyaset yapmanın erkeğe göre çok daha zor olduğunu söyleyen Umut Anıl Özdoğan, “Çünkü bizim kadın olarak üzerimize yüklenmiş çok fazla görev var. Onun için sizlerden ricam siyaset yapan kadınları lütfen destekleyin. Eleştiride hemcinslerimize karşı cimri olacağız ama övgüde cömert olacağız. Çünkü bir kadının siyaset yapması çok kolay değil arkadaşlar. Lütfen oymuş, buymuş ayrımı yapmadan tüm kadın arkadaşlarımızı destekleyelim” dedi. 

Uzun bir zamanın ardından yeniden bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı konuşmada; “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Ülkenin her yerinde ekonomik, siyasi ya da toplumsal birçok sorunla karşı karşıyayız. Bizler de partimizin, örgütümüzün çalışmaları doğrultusunda, görevimiz doğrultusunda Türkiye’yi dolaşıyoruz. Oralarda da görüyoruz ki gerçekten bu ülkenin bize ihtiyacı var. Bu ülkenin, çağdaş, aydınlıkçı, Atatürkçü insanlara ihtiyacı var” dedi.

İlçe Başkanı Halil Karahan ise gecede yaptığı konuşmada “Çok özel bir örgütüz, diğer örgütler alınmasın. Bütün kadın örgütleri, bütün ilçe yönetimleri kendi baktığı pencereden özeldir. Ancak buradan gerçekten çok güzel görünüyorsunuz. Buradan mücadele görünüyor, burada azim görünüyor” diye konuştu.

Gece kanun sanatçısı Aycan Adalı ve arkadaşları müzik dinletisi ile devam etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.