enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum’da lezzet dolu bir Antep gecesi

Bodrum’da lezzet dolu bir Antep gecesi

Bodrum’un mavisini Antep’in ateşi ile buluşturan Daş Mutfak, Antep’in ünlü şefleri ve mutfak uzmanlarının katıldığı bir gece düzenliyor.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Konacık’ta Antepli şeflerin Antep’ten gelen yerel malzemelerle misafirlerine geleneksel lezzetler sunduğu Daş Mutfak, 16 Ekim’de Antepli ünlü şefler Kenan Ok, Doğa Çitçi ile Antep Mutfağı uzmanı Özden Özsabuncuoğlu ve İsmail Hakkı Özsabuncuoğlu’nun konuk olduğu bir akşam yemeği düzenliyor. Antep mutfağını bütünüyle deneyimleme amacıyla düzenlenen gecede her şef kendi reçetesiyle Antep’in yerel lezzetlerini yorumlayacak.

Mezeden Tatlıya Antep Lezzetleri

Geceye özel oluşturulan menü mezelerden ara sıcaklara, ana yemeklerden tatlıya kadar geniş bir yelpazede hazırlandı. Mezelerde Antepli ünlü şeflerden Kenan Ok’un fıstık filizi kavurması ve maş piyazı, Doğa Çitçi’nin Acurlu Firik Cacığı ve Koruklu Pirpirim Ekşimesi ve Daş Mutfak şefi Mehmet Yalçın’ın Nar Soslu Asma Yaprağı yer alıyor. Ana yemeklerde Antep’in yerel lezzetlerine usta dokunuşlar göze çarpıyor; Doğa Çitçi’den Patates Püreli ve Üzüm Pekmezi Köpüklü Kuzu İncik, Kenan Ok’tan Gaziantep mutfağının vazgeçilmezlerinden Mıcırık Aşı. Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’nda yer alan gastronomi şehri Gaziantep’in, çeşitliliği ve lezzetiyle dikkat çeken mutfağından Tatlı Ekşi Erik Soslu, Tarhunlu Antep Peynirli Börek ve Öcce ara sıcak, Çilek Soslu Haytalya da tatlı olarak gecede yerini aldı.

Misafirler, şeflerden yemeklere ve yapılış tekniklerine dair bilgiler dinlerken Antep Mutfağı’na dair yayınları da olan Özden Özsabuncuoğlu ve İsmail Hakkı Özsabuncuoğlu’dan da mutfak kültürüne dair bilgiler edinecekler.

Geniş bahçesi ve terasında gerçek bir Antep deneyimi sunan Daş Mutfak hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram hesabı @das.mutfak’ı takip edebilir veya web sitesi www.dasmutfak.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.