enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

SBK Holding CHP’yi dava ediyor

SBK Holding CHP’yi dava ediyor

SBK Holding, CHP’ye dava açacağını duyurdu. Holdingin basın açıklamasında, şirket ve Korkmaz hakkında yanlış ve manipülatif haberlerin devam ettiği, bunun son örneğinin de broşür olduğu belirtildi.

Bodrum Gündem Haber

‘SaBıKa Holding’ broşürleri SBK Holding tarafından yargıya taşınacak. Sezgin Baran Korkmaz ve SBK Holding hakkında “yanlış ve manipülatif haberlerin devam ettiği, bunun son örneğinin de broşür olduğu” belirtildi.

SBK Holding tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Sezgin Baran Korkmaz politik bir kişi değil, bir iş insanıdır. Kamuoyunu belirli bir algı ekseninde yönetmeye çalışan çevreler, siyasi polemiklerine malzeme olarak, gerçekle bağdaşmayan bilgiler ile sözde bilgilendirici broşürler hazırlamaktadırlar. Bu broşürler; halkı bilgilendirmek adı altında karalama, yönlendirme, iftira, hakaret ve yargı görevi yapanı etkilemeye yönelik, siyasi rakiplerini halkın gözünde küçük düşürmeyi amaçlayan fakat bu arada Sezgin Baran Korkmaz’ın kamuoyunda linç edilmesini sağlayan, haksız, hukuka aykırı ve suç unsuru barındıran bir içeriğe sahiptir.

Söz konusu broşürde yer alan iddialarla ilgili olarak, hukuki gerçeklerin yer aldığı dosyaları kendileriyle defalarca paylaşmamıza rağmen bu broşürlerin yayımlanmış olması, ortada kasıt ve art niyet olduğunun göstergesidir. Cumhuriyet Halk Partisi, saygın bir grubun ismini siyasete malzeme yaparak binlerce çalışanın iş güvencesini ve çalışma motivasyonunu olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Siyaseti halk için yaptığını iddia ederken, kurumsal bir markayı ve bu marka altında yer alan onlarca iştirak ve binlerce çalışanın geleceğini tehlikeye atacak düzeyde fütursuzca yayın yapmıştır.

Broşürde yer alan ve hakkımızda basına yansımış mesnetsiz iddialara ilişkin açıklamalarımıza, SBK Holding web sayfamızdaki ‘Basın Odası’ bölümünden ulaşılabilmektedir. Konuyla ilgili olarak şirket avukatlarımız tarafından adli merciler nezdinde gerekli şikayetler yapılacak olup sürecin takipçisi olacağımızı ve her türlü yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağımızı siz değerli basın mensuplarının bilgisine sunarız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.