enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Mehmet Bilorer Bodrum pazarlarından iktidara yüklendi

Mehmet Bilorer Bodrum pazarlarından iktidara yüklendi

 Deva Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Bilorer ve yönetim kurulu üyeleri Gümbet ve Mumcularda Pazar ziyaretinde bulundu; Bodrum’dan iktidara seslenene Bilorer “Çarşı pazara çıkın vatandaşın tenceresi, esnafın kasası boş. İktidar bu gidişle yoksulluktan da yoksulları sorumlu tutacak” dedi’

Bodrum Gündem Haber

Deva Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Bilorer, Bodrum’un çeşitli mahallelerindeki Pazar yerlerini gezdikten sonra yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Bilorer yaptığı açıklamada iktidara yüklendi.

Bu gidişle yoksulluktan da yoksulları sorumlu tutacaksınız’

Deva Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Bilorer’in yaptığı açıklamalara ait detaylar şöyle;

“Fahiş fiyatlar nedeniyle ya zincir marketler ya da duruma göre aracılar, komisyoncular, depocular gibi gıda zincirindeki halkalar iktidar tarafından bir şekilde hedefe konuluyor. Toplumun farklı kesimleri sorumlu tutuluyor; baskı altına alınıyor; cezalandırılıyor ve hatta vatan haini ilan ediliyor. İç ve dış düşman üreterek sorunları başkalarının üzerine yıkma politikası sürüyor. İktidar bu konuda takdire şayan bir istikrar gösteriyor. İktidar bu gidişle yoksulluktan da yoksulları sorumlu tutacak.”

Taze meyve sebze fiyatlarının yüksek olmasının sebebi de pazarcıların anlaşması mı?’

“Birbiri ile rekabet içindeki zincir marketlerin hiçbirisinin tek başına piyasaya maliyetin üstünde olağanüstü yüksek fiyat dikte etme şans yoktur. Varsayalım ki bu 5 zincir market birbiriyle anlaşmalı olarak vatandaşa çok yüksek kâr marjıyla satış yapmaya başladı. Bu mantıkla hareket edersek, taze meyve sebzenin yüzde 70’inin pazarlarda satıldığı ülkemizde, pazarlarda taze meyve sebze fiyatı neden çok yüksek? Yoksa pazar esnafı da anlaşarak fiyat mı yükseltti?”

Kozmetik tedbirler sorunu kangrenleştiriyor’

“Çiftçi vatandaşlarımızın suçu üretmek mi? Çiftçilerimiz üretirken de zarar ediyor, ürünleri TKK marketlerinde satılırken bu marketlerin zarar etmesinden dolayı yine kaybediyorlar. İktidar, kendi çiftçisini, besicisini doğru bir şekilde desteklemek yerine, çoğu zaman geçici çözümlerle algı operasyonu yapıyor. Sorunlar halının altına süpürülüyor. Tarımsal ve hayvansal gıda ürünlerinin gümrük vergileri sık sık sıfırlanarak, yabancı ülke üreticileri destekleniyor. İktidar iş bilmezliği sonucu yarattığı ekonomik sıkıntıların sorumluluğunu kabul edip, doğru teşhis koymak ve ona göre çözüm üretmek yerine sürekli kozmetik tedbirlere başvuruyor. Dolayısıyla ekonomide çözülemeyen sorunlar, büyüyerek kangrenleşiyor dedi”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.