enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Fethiye zirve dağcılıktan Ata’ya saygı tırmanışı

Fethiye zirve dağcılıktan Ata’ya saygı tırmanışı
09.11.2021
0
A+
A-

Fethiye Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 83 Yılı dolayısı ile Ata’ya Saygı zirve tırmanışı yaptı.

Bodrum Gündem Haber

6-7 Kasım 2021 tarihinde Isparta İli Aksu İlçesi Melikler Yaylasında bulunan Dedegöl dağının zirvesine ilk gün Fethiye Zirve Dağcılık Sporcuları 1750 rakımda bulunan Melikler yaylasında kamp kurdu. İkinci gün 1750 Rakımdan başlayarak 3000 Rakımlık Dedegöl dağı Zirvesine sabah saat 05:00 da başlayarak 5 Saat süren yürüyüşü tamamladı. Fethiye Zirve Dağcılık Sporcuları 3000 rakımlık Dedegöl dağı zirvesine ulaştığında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu.

Fethiye Zirve Dağcılık Sporcusu Tarihçi Yazar Selahattin Kara tarafından kendi yazdığı Çanakkale Destanı Kitabını zirvede Zirve Dağcılık Sporcularına hediye etti. Toplamda 14 Km süren yürüyüş sonrası Fethiye Zirve dağcılık yöneticilerinin yaptığı açıklamada “Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.