enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BESİAD Anıtkabir’i ziyaret etti

BESİAD Anıtkabir’i ziyaret etti

BESİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret ettiler.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD)  Cumhuriyetin 98’nci, ölümsüzlüğünün 83’üncü yılında, 6 Kasım 2021 tarihinde resmi törenle Cumhuriyet ilkelerine, demokrasiye ve millet iradesine bağlılıklarını göstermek için Atatürk’ün huzuruna Anıtkabir’e ziyarette bulundu.

BESİAD yönetim kurulu başkanı Neslihan Nazlıoğlu törendeki şu sözleri ile duygularını ifade etti. “Bu ülkenin birleştirici, ortak ve “bizi biz yapan” değeri olan ATAMIZ’I her daim minnetle anıyoruz. Büyük bir Başkomutan, dahi bir stratejist, eşsiz bir devlet adamı ve barışçıl bir lider olan böyle eşsiz bir liderin bizim ülkemizde olmasının anlamını iliklerimizde hissediyoruz.  Savaş yıllarının ardından görülmemiş bir azimle yeni bir ülke kurmuş olmasının değerini her gün biraz daha algılayarak aziz hatırasının önünde saygı ile eğiliyoruz.” dedi.

Anıtkabir’de çelenk bırakma töreni ardından tarihde ilklerin kabul edildiği ve Cumhuriyet’in ilanına şahit olan Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM) ziyareti sonrası,  Atatürk ilke ve inkılaplarının tarihe geçtiği Cumhuriyet Müzesi’ni ziyaret ettiler. Program, İsmet İnönü’nün 48 yılını geçirdiği, Atatürk’ün başkanlığını yaptığı toplantılar yanı sıra sosyal ve kültürel “ilk”lerin yaşandığı Pembe Köşk ile devam etti. Son olarak Ankara’nın en eski tarihli yerleşim yeri olan Ankara Kalesi görülmesi ziyaret sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.