enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Güngör Denizaşan’ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

Güngör Denizaşan’ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, 2006 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Sürekli Basın Kartı sahibi Güngör Denizaşan 18 Kasım 2021 Perşembe günü İstanbul’da vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Güngör Denizaşan’ın ölümünün ardından bir mesaj yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Güngör Denizaşan’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Denizaşan’ın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Güngör Denizaşan’ın cenazesi 20 Kasım 2021 Cumartesi günü öğle namazının ardından Karacaahmet Şakirin Camisi’nden alınarak Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Güngör Denizaşan Kimdir? 

1934 yılında İstanbul’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda şan ve tiyatro eğitimi aldı. Gazetecilik mesleğine Türk Haberler Ajansı’nda foto muhabiri olarak başladı. Son Saat, Gece Postası gazetelerinde görev yaptı. Akşam Gazetesi’nde sanat ve cemiyet muhabiri olarak çalıştı. 10 bine yakın fotoğraftan oluşan bir arşive sahipti. 1967 yılında çıkarmaya başladığı Gazette 13’ü 2019 yılına kadar aralıksız yayın hayatında tuttu. 2006 yılında TGC Burhan Felek Basın Hizmet ödülü aldı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.