enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

15.Travel Turkey İzmir Fuarı ve kongresi sona erdi

15.Travel Turkey İzmir Fuarı ve kongresi sona erdi
06.12.2021
0
A+
A-

Bu yıl 15. kez uluslararası turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi’nin son günü, ‘Antalya’nın Yükselen Kültür ve Turizm Değeri: Patara’ söyleşisi ile başladı.

Bodrum Gündem Haber

32 yıl önce adım attığı Patara Antik Kenti’nde ekibiyle birlikle onlarca eserin gün güzüne çıkmasını sağlayan Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva Işık, Fethiye-Kalkan arasında Xanthos Vadisi’nin güneybatı ucunda bugünkü Gelemiş Köyü’nde yer alan ve Likya’nın en önemli ve en eski şehirlerinden biri olan Patara kenti hakkındaki değerli tecrübelerini turizmcilerle paylaştı.

Ardından, B Fuaye Sahne’sinde TÜRSAB Kültür Turizmi İhtisas Başkanlığı Üyesi Resmiye Dinlenmez’in moderatörlüğünde gerçekleşen ‘İzmir; Erken Tarihi ve Arkeolojisi’ panelinde ise Eski Smyrna-Bayraklı Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Cumhur Tanrıver ve Smyrna Antik Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Akın Ersoy, İzmir’in arkeolojik gizemlerine ve tarihi değerlerine ışık tuttu.

TÜRSAB Incoming Turizmi İhtisas Başkan Yardımcısı Murat Mallı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Influencer Marketing’in Turizm Destinasyonlarına ve Ürünlerine Etkisi’ oturumunda, dijitalleşen dünyada turizm ürünlerinin pazarlanmasında influencer’ların önemine dikkat çekildi.

Panelde Girişimci Alican Esen, Egzersiz Uzmanı Murat Bür ve İç Mimar Eda Nur Bucak turizm tanıtım faaliyetleri üzerine katılımcılarla çalışmalarını ve tecrübelerini paylaştı.

TTI Tech Sahnesi’nde ise, Wireotech Technologies Solutions Kurucusu Arda Erdal ‘Dijitalleşen Konaklama Sektöründe Mobil Uygulamaların Önemi’ sunumunu, Feno Yazılım Kurucusu Volan Gürçeşme de ‘Turizm Sektöründe Müşteri Deneyimi’ sunumunu gerçekleştirdi.

Fuar kapsamında düzenlenen ‘Bisiklet Turizminin Turizm Ekonomisine Katkısı’ panelinin moderatörlüğünü ise Türkiye Bisiklet Federasyonu Teknik Kurullar Başkanı Yusuf Hitit yaptı.

Oturumda, TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı R. Şamil Yaşacan, İZBB Ulaşım Daire Başkanlığı, İzmir EuroVelo Koordinatörlüğü, Bisikletli Ulaşım Şefi Burak Tümer, Bisiklet Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı C. Tolga Gündüz, Tüm Bisiklet Dernekleri Federasyonu (TÜBİDEF) Temsilcisi ve Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Adnan Cangir ile İBB İspark Sürdürülebilir Ulaşım Projeleri Yöneticisi Tanzer Kantık, spor ve bisiklet turizmi üzerine ülkemizde gerçekleştirilen önemli projelere dikkat çekti.

İzmir Sahnesi’nde ise, şehirde gerçekleşen film yapım projelerinde kolaylaştırıcılık rolünü üstlenmek anlayışı ile kurulan ’İzmir Sinema Ofisi’ Koordinatörü Gülen Gözkara Saygı, İzmir’in cazibesini artırmayı amaçlayan projenin detaylarını paylaştı. Ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği, konaklama ve restoran işletmelerinin sağlıklı ve hijyenik koşullara uygun olup olmadığını garanti altına aldığı ‘Turuncu Çember’ Proje Koordinatörleri Yasemin Atabay ve Öykü Ümit Hayret sunumlarını gerçekleştirdi.

Fuarizmir’de düzenlenen 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 3 gün boyunca birbirinden değerli paneller, sergiler ve oturumlarla 4 Aralık 2021 Cumartesi günü tamamlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.