enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP lideri Kılıçdaroğlu oda başkanlarıyla bir araya geldi

CHP lideri Kılıçdaroğlu oda başkanlarıyla bir araya geldi
21.12.2021
0
A+
A-

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Kayseri’de oda başkanlarıyla bir araya geldi.

Bodrum Gündem Haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de oda başkanlarıyla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, belediye başkanları çalıştayına katılmak, halkla buluşmak ve iş dünyası ile temas kurmak için Kayseri’ye geldi. Dün akşam saatlerinde Kayseri’ye gelen Kılıçdaroğlu’nu havaalanında CHP örgütü karşıladı. Parti örgütü, Kılıçdaroğlu’na 74’üncü yaş günü nedeniyle havaalanında yaş pasta ile sürpriz yaptı.

Kayseri’de bir dizi program gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, Kadir Has Kültür Merkezi’nde Sosyal Yaşam Buluşması’na ve Wyndham Otel’de Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

CHP lideri, sabah saatlerinde ise Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) başkanları ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, iş dünyası ile basına kapalı görüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de, Sanayi Odası’nı ziyaretinin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Kayseri’de aslında güzel bir atmosfer, kar yağışı var. Umarım biraz daha devam eder. Çünkü, toprağın beslenmeye ihtiyacı var.

Ekonomideki gelişmeleri; hem ticaret odasıyla hem sanayi odasıyla, yetkilileriyle görüştük. Dün de TÜSİAD’ın Bayın Başkanı’nı aramıştım. Ekonomik gidiş pek parlak değil. Ciddi bir sorun var. Döviz, kontrol edilemiyor, dolar kontrol edilemiyor. Hükümet, büyük bir kayıtsızlık içinde. Türkiye’nin yönetilmediğini ve savrulduğunu görüyoruz. Dün gelişen olaylar, toplumdaki kaygıyı had safhasına çıkardı. Yapılması gereken, eğer gerçekten ülkeyi yönetenler ülkeyi seviyorlarsa, insanlara saygı duyuyorlarsa, ticaret erbabına, sanayiciye saygı duyuyorlarsa, çiftçiye, esnaf saygı duyuyorlarsa, kısacası 84 milyona saygı duyuyorlarsa bir an önce seçim sandığını milletin önüne getirsinler. Emin olun sandık geldiği andan itibaren döviz düşer. Bunu bilmelerini isterim.

Türkiye’nin daha büyük sıkıntılara girmeye zamanı da yoktur, tahammülü yoktur. Doğru değildir. İşsizliğin geldiği noktaya bakın. Dolayısıyla bu atmosfer, Türkiye’yi daha kötüye götürür. Daha kırılgan bir ekonomi istemiyoruz. Daha güçlü bir Türkiye istiyoruz. Daha güçlü bir Türkiye’nin yolu da milletin iradesine başvurmaktır. Milletten hiç kimse korkmasın. Millet bizim milletimiz. Onun sağduyusuna da güvensin. Vatandaşımız gidecek oy kullanacaktır. Kendileri eğer çok güzel şeyler yaptıklarına inanıyorlarsa ki, öyle söylüyorlar. O zaman neden korkuyorlar, neden çekiniyorlar? Sandığı getirsinler, beş yıl daha yetki alsınlar. Ülkeyi yönetsinler. Eğer vatandaş güvenmiyorsa, zaten değiştirecektir.

Daha güzel bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Daha huzurlu bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bunun yapılması lazım ve önünün açılması lazım. Bunun yolu demokrasidir. Baskıyla, terörle Türkiye’nin önünü kesmek, demokrasinin önünü kesmek doğru değildir. En büyük arzumuz budur. Bir an önce seçim ve sandığın da milletin önüne getirilmesi lazım.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.