enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yenilenebilir enerjiye evet izinsiz şerhe hayır

Yenilenebilir enerjiye evet izinsiz şerhe hayır

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan; YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları) mağduru Bodrum Mazı mahallesindeki aileleri ziyaret ederek onları dinledi.

Bodrum Gündem Haber

Muğla ve ilçelerinde Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde çok geniş ve etkili yangınlar meydana geldiğini söyleyen Milletvekili Özcan “maalesef mahallelimiz üzülerek belirtmeliyim ki çok büyük zarar gördü.” dedi.

Yangın döneminin hemen öncesinde ve sonrasında Muğla’nın Milas, Bodrum, ilçelerinde yangından doğrudan etkilenen Mazı, Gökbel, Bozalan ve Fesleğen mahallelerinden şahısların özel mülkiyetlerinin tapu kayıtlarına (Konusu: Taşınmaz 21.03.2021 tarih ve 31430 Sayılı Resmi Gazetede rüzgâr enerjisine dayalı YEKA(yenilenebilir enerji kaynak alanları olarak ilan edilmiştir.) şerhi konulduğunu ve rüzgâr santrallerini temiz ve yenilenebilir enerji kaynağı olarak gördüğünü söyleyen Özcan açıklamasına şu ifadeler ile devam etti “Aynı zamanda Karbondioksit emisyonunu azaltmak üzere de desteklenmesi gereken enerji üretim teknolojisidir. Koruma kullanma dengesi gözetilmediği zaman yapılaşmalar başlıyor, Vatandaşın rızası alınmadığı ve ÇED süreçleri sağlıklı işletilmediği için yerel halkla karşı karşıya geliniyor.

 Mazı ve diğer yerleşim yerlerimiz olan Bozalan, Fesleğen ve Gökbel’de yapılması gereken vatandaşın iznin alınması ya da Yerel yönetimlerle işbirliği yapılması bu mağduriyetleri büyük ölçüde önleyecektir. İktidar maalesef her şeyi ben bilirim düşüncesinde olup sadece bu konuda değil birçok konuda olduğu gibi ben bilirim ve de ruhsat veririm havasındadır.”

Milletvekili Suat Özcan’ın yaptığı açıklama “Hem tarım hem turizm gelirleri ile öne çıkan ve devletimize çok önemli gelir kaynakları sağlayan İlimiz Muğla’da eğer RES’ler kurulacaksa mağduriyet yaratmadan olmalıdır. Bununla ilgili olarak haklı bir şekilde özel mülkiyetlerine ait tapularına konan şerhlerinin kaldırılması gerekiyor. Bu konuda her zaman vatandaşlarımızın haklı mücadelesinin yanında olacağım” cümleleri ile sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.