enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Girgin’den TBMM’de “Orman İşçileri Kadroya Alınsın” çağrısı

Girgin’den TBMM’de “Orman İşçileri Kadroya Alınsın” çağrısı
26.01.2022
0
A+
A-

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Tarım ve Orman Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, “Taşı yastık, toprağı döşek yapan orman işçilerinin sesine kulak verelim, orman işçilerimizi kadroya alalım” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Yangın Oldu, İş Var; Yangın Söndü, Kullan At… Bu Kabul Edilemez

Girgin konuşmasında, Muğlalı bir orman işçisinden aldığı mektubu okudu. Mektupta şu ifadeler yer aldı.

“Yazın köz üstünde yirmi dört saat çalışıyoruz, kışın buz üstünde yalnız bırakılmayalım. Havalar soğudu, yağmurlar yağdı; biz mevsimlik orman işçilerini unuttular. Kırk beş gün oldu, işten çıkarıldık, bir kuruş gelir yok. Onca yangın oldu, o zaman iş var; yangın söndü, kullan at, kendimizi ıslak mendil gibi hissediyoruz. Gelecek kaygısıyla yaşamak istemiyoruz. Birlikte işe başladığımız birçok arkadaşımla 45 yaşına geldik, çocukların üniversite zamanı geldi, hepimiz kara kara düşünüyoruz. Cep delik, cepken delik.”

İşçilerin Geleceksizliği İle Ormana Yönelik Politikasızlık Atbaşı Gidiyor…

Bu konunun peşini bırakmayacaklarını belirten Girgin, “Orman işçilerinin ne kadar hayati bir işlevleri olduğunu geçen yaz yaşanan yangınlar sürecinde gördük. Ormana değer verecek bir politikanın bel kemiği ancak kadrolu orman işçilerine dayalı bir şekilde oluşturulabilir. İşçilerin geleceksizliği ile ormana yönelik politikasızlık atbaşı gidiyor. Acilen orman işçileri kadroya alınmalıdır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.