enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İzmir Bayraklı’da semt sakinleri yüksek faturalara karşı sokağa çıktı

İzmir Bayraklı’da semt sakinleri yüksek faturalara karşı sokağa çıktı

İzmir Bayraklı’da semt sakinleri elektrik faturalarına gelen yüksek zamlara karşı eylem yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Türkiye Komünist Partisi’nin Bayraklı Merkez Semt Evi’nde buluşan semt sakinleri “Elektrik zammı geri alınsın”, “Fatura değil soygun düzeni”, “Özelleştirme değil devletleştirme” sloganlarıyla yürüyüş yaptılar.

Patronları Değil Çocuklarımızı Doyurmak İstiyoruz…

Bayraklı Sevgi Yolu’nda yürüyüşü tamamlayan mahalle sakinleri, burada tepkilerini dile getiren konuşmalar yaptı. İki çocuk sahibi olduğunu söyleyen bir mahalle sakini, “Sarayı ya da elektrik şirketi patronlarını değil, çocuklarımızı doyurmak istiyoruz. Zenginleri doyurmaktan bıktık” diye konuştu.

Elektrik, Isınma Hak Değil Mi? Biz Niye Bu Faturaları Ödüyoruz?

Mahallede yaşayan bir başka kişi ise, “Alınan maaşın yarısı ile elektrik faturası ödenen başka bir ülke var mı? Beş tane enerji şirketi memleketi parsellemiş, iliğimizi kemiğimizi sömürüyor. Elektrik hizmetlerinin devletleştirilmesinden başka çare yok. Biz şirketlerle niye muhattap oluyoruz? Elektrik, ısınma hak değil mi? Biz niye bu faturaları ödüyoruz?” ifadelerini kullandı.

Üç çocuğuyla eyleme katılan mahalleli bir de, “Bundan bir ay önce beslenmelerini koyamadığım için çocuklarımı okula gönderemedim. Bir hafta boyunca çocuklarım eğitimden geri kaldı. Bu nasıl bir düzen? Üç çocuğumla buraya geldim. Çocuklarımın eskidiği için giyemediği eşyaları yakarak ısınıyorum. Kullanmadığım elektriğe bir dünya fatura ödüyorum. Çocuklarımın rızkını faturaya vermek istemiyorum, onlara yedirmek istiyorum.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.